Verder bij 6 lezingen door het HG georganiseerd ondersteuning verleend in de vorm van geluid en/of beamer. Als bijzondere presentaties vermelden we dat er op verzoek van de bewoners van de Nieuweweg een presen tatie is verzorgd speciaal over die omgeving, het was een groot succes. In de Veldmaat zijn twee kleine presentaties verzorgd waarin wij het Genootschap presenteerden en de be zoekers konden kennismaken met de activiteiten in de Veldmaat. Plannen voor 2012 Voor 2012 is de verwachting dat er een nieuwe laptop moet worden aangeschaft, de huidige is aangeschaft in 2003 en kan zwaardere presentaties niet meer aan, zoals gemerkt bij de middagvoorstelling op 22 februari. Ten aanzien van ons beeldarchief zou het wenselijk zijn om iemand met kennis van Barchem en Laren toe te voegen aan de groep. Verslag Evenementencommissie De evenementencommissie kijkt tamelijk tevreden terug op 2011. Het bezoekersaantal van de verschillende bijeenkomsten was gemiddeld zeer goed en er is gebruik gemaakt van een aantal nieuwe locaties in en rond Lochem, waar het publiek prettig op reageerde. In totaal zijn er zeven activiteiten georganiseerd, inclusief de Nieuwjaarsvisite nieuwe stijl. Net als in 2010 is er in december een speciale bijeenkomst georganiseerd. Een kaas- en wijnproeverij door een plaatselijke ondernemer, die door de 40 aanwezige leden zeer werd gewaardeerd. Verder is gebleken dat een specialistisch onderwerp ook publiek trekt. Publiciteit is van bijzonder groot belang en de lokale pers heeft dat redelijk goed opgepakt. De Open Monumentendag is in 2011 niet door de evenementencommissie georganiseerd. Plannen voor 2012 De commissie zal zich wederom ten volle inzetten om interessante activiteiten te organiseren. Verslag ICT (Automatisering) De Veldmaat heeft op alle werkplekken nu een computer die in een netwerk opgenomen is. Normaal onderhoud vergde zo nu en dan wat extra inspanning. Aan het eind van 2011 werd het hele systeem omgebouwd van Windows XP naar Windows 7. Harry Bonte, Wim Neerlaar en Arie Lievestro hebben die klus geklaard. Naast onderhoud en eventueel noodzakelijke aanschaffingen worden er in 2012 geen verdere veranderingen verwacht. Jaarverslag Museum De beide historische verenigingen in de gemeente Lochem wilden in 2009 een haalbaarheidsonderzoek laten uitvoeren op basis van de eindexamenscriptie van Inge Prudon van de NHTV. Subsidieaanvraag bij de gemeente werd eind 2010 gewijzigd in een hernieuwd onderzoek, gezien inbreng van de burgemeester met de Blekercollectie en een portrettentoonstelling uit Zwolle en verzoek van B&W om e.e.a. meer toe te spitsen op hergebruik van gemeentelijke gebouwen in de stad Lochem. Opnieuw werd NHTV gevraagd om in 2011 voor een uitgebreidere museummogelijkheid een conceptonder- zoek te doen. Onderzoek werd, na enkele technische problemen, in september 2011 afgerond. Conclusie: In de gemeente Lochem is een veelvoud aan zeer interessante mogelijkheden aanwezig om een breed publiek naar Lochem te krijgen. Activiteiten en initiatieven van vrijwilligers zijn daarbij onmisbaar, maar ook aanwezig. Wel zal er een verdeling in activiteiten moeten komen en meer aandacht aan unieke za ken in het Lochemse besteed moeten worden. Voorgesteld wordt om vier scenario's daar afwisselend voor te gebruiken, t.w: groen voor natuur van strand tot berg, blauw voor Berkel tot IJssel, rood voor landhuizen en stad Lochem en wit voor huidige producten en diensten in Lochem. Plannen 2012 Aangezien de concreetheid nog te gering was en een haalbaarheidsonderzoek zeer noodzakelijk, werd een vervolgopdracht gegeven aan prof. Klamer van de Erasmus Universiteit te Rotterdam. De uitkomst verwachten we in 2012. Verslag Oude Begraafplaats 2011, ons laatste jaar. Op de ledenvergadering heb ik verteld dat wij moesten stoppen en of er bij onze leden niet iemand was die dit van ons wilde overnemen. Niets van gehoord! 27 Land van Lochem 2012 nr. 1

Land van Lochem | 2012 | | pagina 27