Ook dit jaar zijn er weer mensen geweest, die ons boeken en ander materiaal hebben geschonken, die betrek king hebben op de geschiedenis van Loehem, Laren en Barehem. We zijn deze mensen erg dankbaar. Wat we niet in onze bibliotheek konden plaatsen, omdat we dat al hadden, hebben we in onze verkoophoek onder gebraeht. Daar kunnen geïnteresseerden ze kopen voor een gering bedrag. Soms zit er heel leuk materiaal tussen. Het is heel plezierig de kopers blij de deur uit te zien gaan. Door al het andere werk bleef het werk aan de bibliotheek en het arehief wel eens liggen. Toeh zijn er duide lijk vorderingen waar te nemen. De digitale opslag van titels en trefwoorden van onze bibliotheekboeken is nu zo goed als afgerond. Momenteel wordt er hard gewerkt aan het op orde brengen van ons knipselarchief. Bestaande verzamelingen worden nu uitgezoeht op doublures en materiaal dat eigenlijk toeh te weinig relevant is om te bewaren. Daarna moet de inhoud van het knipselarehief gedigitaliseerd worden om er snel iets in te kunnen opzoeken. Ook willen we het in de arehiefdozen opgenomen materiaal nog digitaal opslaan en daardoor beter vindbaar maken. Deze klus waeht nog op uitvoering. Plannen voor 2012. Het ordenen, overziehtelijker en toegankelijker maken van het knipselarehief, van de archiefdozen en van het kaartenbestand (het projeet van Foeko de Zee en Henk Rademaker) en het digitaal opslaan ervan, blijft dus nog de grote klus, waar we het komend jaar druk mee bezig zullen zijn. Daarnaast zullen we ook weer aanwezig zijn op promotiebijeenkomsten, zoals de Loehemse Keidagen. Verslag kruidentuin De Bleike Ook dit jaar is er weer hard gewerkt in de tuin door de vrijwilligers op afwisselend de woensdagmiddag en donderdagoehtend en wat extra dagen. Het resultaat moeht er zijn! De tuin stond er gedurende dit seizoen mooier bij dan ooit. Er is een nieuwe folder gemaakt en rondgedeeld. Er is vier keer vergaderd om de aetiviteiten goed te kunnen regelen en overleggen. Op 10 maart deden we mee aan de NLdoet-dag. Er was een subsidie van 350 euro voor o.a. afrastering, mest, eompost, nestkastjes, inseetenkastjes, grint en verbetering van de elektrisehe bedrading. Op 18 juni was er een opendag met als thema: Beestjes in de tuin. Ondanks het winderige en regenaehtige weer, was het toeh een geslaagde dag. Het IVN was aanwezig evenals de bijenvereniging en het Hist. Genootsehap, mooie foto's van natuurfotograaf Hanno van der Meulen en veel informatie over 'beestjes'. Ook op monumentendag waren er vrijwilligers in de tuin voor uitleg. Op 5 november was er nog een gezamenlijke afsluitende werkdag. De naambordjes werden weer opgeruimd. Plannen 2012 We hopen weer op een goed werkseizoen met veel enthousiaste vrijwilligers en een mooie informatieve tuin. Op 17 maart doen we mee aan de NLdoet-dag en hebben 400 euro subsidie toegezegd gekregen voor o.a. een informatiekastje. Op 30 juni is er weer een open dag met als thema keukenkruiden". Verslag Foto en Film werkgroep (archief en presentaties) Samenstelling werkgroep: Gerard Alting Jet Grabandt Hanneke Carmiggelt Arie Lievestro Toon Driessen Wim Neerlaar Jan Klein-Bleumink Henk Potman Het inbrengen van de beeldeolleetie verloopt voorspoedig in het nieuwe arehiveringsprogramma "Oasis". Dank zij de aansehaf van meerdere lieenties kan er door meer mensen tegelijkertijd aan worden gewerkt. Het beeldarchief is door veel partieulieren geraadpleegd. Ook kwamen er via e-mail verzoeken binnen. Er is materiaal geleverd voor boeken, tijdsehriften en publieaties en de eolleetie is weer aangevuld met beelden uit het verleden die nog niet in ons bezit waren. Leden van de werkgroep verzorgden ook onderstaande dia- of powerpointpresentaties: 17 januari voor de bewoners van de Nieuweweg in hotel 't Hof van Gelre 16 februari voor bewonersvereniging "Remise" aan de Tramstraat 24 februari in de Veldmaat voor servieeelub De Ronde tafel 24 maart een voorstelling voor de bewoners van de Hoge Weide 12 oktober in de Veldmaat voor de Lionselub 27 oktober een voorstelling voor de bewoners van de Hoge Weide 31 oktober ten behoeve van nieuwkomers in de gemeente Loehem i.s.m. de Elf Marken 26 Land van Loehem 2012 nr. 1

Land van Lochem | 2012 | | pagina 26