Jaarverslag 2011 Verslag van het bestuur In het verslagjaar 2011 bestond het bestuur uit zes personen, als volgt samengesteld: Bert Brand André Reincke Marie Lievestro - voorzitter - penningmeester - secretaris Dick Kok Focko De Zee Bert Eijkemans - lid na 20 april 2011 - lid - lid Op 31 december 2011 bestond het totale ledenbestand uit 639 leden. In vergelijking met de stand op 31 dec. 2010 is het aantal leden afgenomen met 24. Voor het eerst in de geschiedenis zijn er meer afmeldingen dan aanmeldingen. Aan te wijzen oorzaken: Er zijn ons diverse leden ontvallen, maar ook bij ons is de algemene crisis merkbaar. - Het bestuur kwam in totaal elf maal bijeen in de Veldmaat op woensdagochtend. Daar werd de agenda af gewerkt, vervolgens werden taken verdeeld en nieuwe plannen voorbereid. Daarnaast hebben leden van het bestuur diverse bijeenkomsten bijgewoond en gesprekken gevoerd met ver schillende instanties. - Het jaarlijks terugkerend evenement, de Nieuwjaarsreceptie, vond weer plaats in de Zonnebloem, dit jaar echter met vooraf een traktatie voor alle vrijwilligers in de vorm van een koffietafel. Wij vinden dat, minstens om de paar jaar, onze vrijwillige brigade die bestaat uit ongeveer 70 personen, iets extra's verdient. Het is van grote waarde wat deze medewerkers met grote inzet en geheel belangeloos, voor de vereniging doen. Thomasvaer en Pieternel namen ook nu weer het afgelopen jaar kritisch onder de loep. - Op 19 maart organiseerden wij in samenwerking met drie andere zusterverenigingen een verzamelbeurs in 't Trefpunt in Gorssel. Er was niets te koop of te ruilen, het was uitsluitend de bedoeling dat sluimerende verzamelingen eens aan een groter publiek getoond konden worden. De deelname was overweldigend en het bezoekersaantal nabij de 200. Een succes dus! - De Lochemse serviceclubs "De Ronde Tafel" en de "Lions" hebben op resp. 24 febr. en 12 okt. een bezoek gebracht aan de Veldmaat, waar zij kennis hebben gemaakt met ons werk d.m.v. een powerpoint presentatie met daarna een rondgang door het gebouw. Men was zeer enthousiast. - Bij de jaarlijkse overdracht van het Somersetmonument rond 1 april, waarvoor wij door de Gemeente wor den uitgenodigd, werden wij weer (na nu blijkt voor het laatst) vertegenwoordigd door de dames Burggraaff en Aalbers. - De algemene ledenvergadering op 26 april, deze keer gehouden in de Hooiplukker, werd bezocht door 52 personen. In de eigenlijk te krappe ruimte volgden zij de vergadering volgens een vastgestelde agenda en werd er afscheid genomen van advertentie acquisiteur Bertus Frank en zijn opvolger Johan Kelhout voorgesteld, gevolgd door een lezing over de stichting IJsselhoeven. - De open monumentendag op 10 sept. bracht dit jaar niet het beoogde resultaat. De organisatie had een leuk afwisselend programma voorbereid, maar waarschijnlijk onvoldoende publicatie resulteerde in te weinig publieke belangstelling. Jammer van het vele werk. - Op 28 okt. opende de Elf Marken haar nieuwe onderkomen het "Tramstation" in Gorssel. Ons bestuur was aanwezig bij de feestelijkheden hieraan verbonden. - Tijdens de inloopavond voor nieuwe inwoners, georganiseerd door de gemeente Lochem op 31 okt., dit maal gehouden in de Gudulakerk, waren ook wij weer met een kraam aanwezig, waar wij nieuwe medeburgers wegwijs hebben kunnen maken t.a.v. onze manier van geschiedenisbewaking, bewaring en presentatie. Hieronder volgen de verslagen van alle werkgroepen. Verslag werkgroep Bibliotheek en Documentatiearchief De werkgroep bestaat momenteel uit de volgende personen: Ab Harkink, Bertus Frank, Dinie Frank, Eddy ter Braak, Focko de Zee, Hans Eisink, Henk Rademaker, Jet Grabandt en Marian Hulshof. Naast het beheren van de bibliotheek en het documentatiearchief, is het de taak van onze werkgroep om vragen van derden m.b.t. de Lochemse geschiedenis te beantwoorden, of door te sluizen naar anderen, die er meer over kunnen vertellen. Daar wordt veelvuldig gebruik van gemaakt. Niet dat we op alle vragen altijd een volledig antwoord kunnen geven. Maar in het algemeen lukt dat toch goed. We vinden dit heel plezierig werk. Je leert er zelf veel van en het is fijn een ander te kunnen helpen. Zo hebben ook dit jaar weer veel mensen via e-mail, telefonisch, of door een bezoek aan de Veldmaat, contact met ons gezocht. Land van Lochem 2012 nr. 1 25

Land van Lochem | 2012 | | pagina 25