In 2011 verschijnt de tiende jaargang van ons tijdschrift. De redactie gaat bekijken of ze m.i.v. 2012 de opmaak gaat vernieuwen. Verslag straatnamencommissie De commissie bestond in 2010 uit de volgende personen: Marie Aalbers, Dick Kok en André Reincke (te vens contactpersoon naar Gemeente). De gemeente Lochem heeft ons in 2010 driemaal advies gevraagd over te geven straatnamen. Op 30 juni is advies gegeven over een nieuwe weg welke aansluit aan Eekvenne en Ruurloseweg in Barchem. Uit een lijst met suggesties die door Contact Barchem was opgesteld kozen wij voor de naam 'Barchvenne' aangezien wij positief staan tegenover het vooraf raadplegen van de lokale bevolking en de naam goed aansluit bij het historisch kenmerk van het gebied. Desalniettemin kregen wij (nadat de gemeente ons voorstel al had overgenomen) van een inwoner uit Barchem de opmerking dat de naam verwarrend zou zijn omdat er al meer dan tien jaar een buurtvereniging bestaat met de naam Het Barchvenne. Wij zullen daarom nog eens advies vragen aan Contact Barchem. Naar aanleiding van een brief die B en W had ontvangen van de heer A. Dieperink waarin werd verzocht te gelegener tijd een straat te vernoemen naar het Wiltshere Regiment, heeft het college ons op 19 oktober gevraagd met dit verzoek in de toekomst rekening te houden op het moment dat er een straat qua situering daarvoor in aanmerking komt. Op 27 oktober tenslotte vroeg de gemeente advies over de schrijfwijze van enkele bestaande straatnamen. Voor een vijftal genoemde straatnamen hebben wij daarna onze voorkeur aangegeven. Voor 2011 wachten wij eventuele nieuwe verzoeken om advies af. Verslag website De website www.hglochem.nl heeft ook in 2010 het nieuws en de agenda van activiteiten verstrekt, zoals bestuur en werkgroepen die aanleverden. De vorig jaar geconstateerde geringe aandacht voor deze manier van communiceren is niet veranderd. Dat geldt zowel voor de zenders als voor de ontvangers en het één heeft natuurlijk te maken met het ander. Een artikel in LvL heeft hierin geen verandering gebracht. Meer respons vanuit de ontvangers is alleen te verwachten wanneer de zenders zorgen voor goede en actu ele informatie op de site. De dynamische informatie over nieuws en agenda is de verantwoordelijkheid van bestuur en werkgroepen; hier valt nog veel te verbeteren. De statische informatie, zoals foto 's, verhalen, monumenten is de verantwoordelijkheid van de website beheerder Wout Klein, in het bijzonder voor dit deel ondersteund door Fokkelien von Meyenfeldt. Onlangs zijn zij begonnen met verbetering van deze informatie, mede gebruik makend van teksten uit de Canon en van artikelen uit Land van Lochem. Om leden ook actief via de digitale weg te kunnen benaderen is begonnen met het verzamelen van hun e-mailadressen. Tot nu toe zijn van 183 leden de mailadressen bekend; dat is dus maar een heel klein deel van het totale ledenbestand. In 2010 is tweemaal via een mailing aandacht gevraagd voor een bijeenkomst of een verandering in het programma. Het Genootschap is deelnemer aan de erfgoedwebsite www.mijngelderland.nl, een gemeenschappelijk initi atief van onder andere Gelders Erfgoed, Gelders Archief en Radio&TV Gelderland. Deze website bevat o.a. De Lochemse Canon. Via die website kunnen ook andere verhalen en foto's gedeeld worden met andere Gelderse historische gezelschappen en voor iedereen beschikbaar gemaakt worden. Van deze mogelijkheid is tot nu toe noch door het bestuur, noch door werkgroepen, gebruik gemaakt. Het zou weinig moeite kosten om de 'verhalen' over bijvoorbeeld monumenten, zoals die al op de eigen HG- website staan en worden gezet tevens aan MijnGelderland aan te bieden. Plannen voor 2011 Communicatie langs digitale weg kan voor een vereniging als het onze hooguit aanvullend zijn. Voorge steld wordt dan ook om hieraan geen grote investeringen in tijd of geld te besteden, maar slechts 'op de winkel te passen'. Daarbinnen past wel het voorstel om de 'verhalen' van de eigen website tevens aan Mijn Gelderland aan te bieden. Tot slot Bovenstaande geeft weer aan in welke mate het Historisch Genootschap een zeer productief en bloeiend jaar heeft afgesloten. Het kan niet onvermeld blijven dat dit is, dank zij alle vrijwillige medewerkers en de steun van onze trouwe leden. AAN ALLEN ONZE OPRECHTE DANK 36 Land van Lochem 2011 nr. 1

Land van Lochem | 2011 | | pagina 36