Van de bestuurstafel Bert Brand Dit is al weer de laatste editie van het "Land van Lochem" van dit jaar. De feestdagen komen snel nader. Het bestuur wenst u en de uwen dan ook heel plezierige feestdagen toe in december. Activiteiten In het afgelopen halfjaar waren er binnen onze vereniging weer heel veel activiteiten, in de vorm van ontvang sten, deelnemingen, presentaties, enz. Een kleine selectie volgt hieronder. Monumentendag Tijdens Open Monumentendag op 13 september, met als thema "De smaak van de 19e eeuw", waren veel leden actief bij de presentatie rondom en op de Kleine Markt, waarvan elders in dit blad een verslag. Een dikke pluim voor de evenementencommissie, in wiens handen de organisatie was van deze dag. Nieuwe inwoners Op 9 oktober was onze vereniging present bij de door de Gemeente georganiseerde ontvangst van nieuwe Lochemse inwoners, in de Schouwburg. Samen met Oudheidkundige vereniging de Elf Marken uit Gorssel verzorgden wij, in de vorm van een diapresentatie, een historische terugblik op onze gemeente. Beide vereni gingen presenteerden hun doelstellingen wat resulteerde in de aanmelding van enkele nieuwe leden. Verzamelfestijn In dit blad treft u een aanmeldingsformulier aan voor een verzamelfestijn, dat wij van plan zijn in 2011 te organiseren, samen met de historische verenigingen van Zutphen, Gorssel en Brummen. Hopelijk krijgen we veel reacties. Boekpresentatie We hebben op 7 november twee boeken gepresenteerd zien worden, waarin onze vereniging een groot aandeel heeft gehad in de totstandkoming. De gemeente Lochem, met als woordvoerder burgemeester Frans Spekreijse, verzorgde in de trouwzaal van het oude stadhuis, de presentatie. Daar was in de eerste plaats het boek over 25 jaar archeologische vondsten binnen de Lochemse grachten, van de heer Ben de Graaf. Een prachtig boekwerk waarvan de burgemeester het eerste exemplaar in ontvangst mocht nemen. Blij en trots zijn wij dat dit allemaal aan het papier is toevertrouwd. Het boek, een uitgave van, en verkrijgbaar bij ons Genootschap, is de aanschaf meer dan waard. De presentatie van het boek werd voorafgegaan door het onthullen van twee vitrines met de archeologische vondsten in de publieksruimte van het gemeentehuis. Als tweede werd onze trots "De geschiedenis van Lochem" gepresenteerd. Een alom geprezen boek, dat ook grif door onze leden is besteld, Het boek is in de boekhandel verkrijgbaar. Alle medewerkers werden door de burgemeester in het zonnetje gezet, zij kregen het boek en een mooie fles wijn overhandigd, waarna tijdens een informeel samenzijn, onder het genot van een hapje en drankje, nog gezellig werd nagebabbeld. In zijn toespraak memoreerde de burgemeester nog dat ook binnen de lokale overheid het niet hebben van een museum als een gemis ervaren wordt. Dit stemt ons hoopvol voor de toekomst Een zeer geslaagde bijeenkomst, met dank aan de organiserende gemeente Lochem. Nieuwjaarsreceptie Tot slot hopen we u te mogen begroeten op onze nieuwjaarsreceptie, welke wij dit jaar houden in Eetcafé de Zonnebloem, op zaterdag 8 januari 2011, vanaf 14.30 uur. 4 Land van Lochem 2010 nr. 3

Land van Lochem | 2010 | | pagina 4