Archeologische Werkgroep voor Lochem (AWL) komt op stoom De gemeente Lochem kreeg na de fusie tussen Gorssel en de stad Lochem in 2005 een enorm opper vlak van 215 km2 gevarieerd en belangrijk archeologisch bodemarchief onder haar verantwoordelijk heid. Volgens de nieuwe wet op de archeologische monumentenzorg zijn de gemeenten verplicht een archeologiebeleidsplan te maken voor een goed beheer van deze culturele erfenis. In januari verscheen in de Stentor een interview met Jan Kleinen over de stand van zaken van de archeologie in de gemeente Lochem met de titel: "Oproep om archeologiebeleid Lochem". Naar aanleiding van het artikel kondigde de betrokken wethouder De la Court aan dat er nog voor de zomer van 2010 een regioarcheoloog zou worden aangesteld die de archeologiezaken zal gaan stroomlijnen. Na het verschijnen van het artikel gaven mensen met belangstelling voor de archeologie zich op voor deel name. Nu is besloten tot de oprichting van de Archeologische Werkgroep voor Lochem (AWL). De nieuwe AWL heeft al diverse activiteiten ondernomen zoals een archeologische veldverkenning waarbij aan de hand van op een veld gevonden voorwerpen een beeld verkregen is van de archeologie in de onder grond. Ook werden excursies naar een opgraving van archeologie Deventer aan de Siemelinksweg georganiseerd. Hier werd de uitgraving van een vroeg middeleeuwse waterput meegemaakt. (Foto) De werkgroep heeft samenwerkingsafspraken met de Archeologische Werkgroep voor Nederland, met het Historisch Genootschap Lochem Laren Barchem en de Oudheidkundige Vereniging 'de Elf Marken'. Ook zijn er goede contacten met in de regio werkzame professionele archeologische bureaus. De AWL wil allereerst een hobbyclub zijn voor haar leden, maar wil ook initiatieven nemen om het Lochemse publiek te informeren over de archeologie onder hun voeten. Ook het gemeentelijke archeologiebeleid blijft de nodige aandacht vragen. Op de agenda staan verder nog: - Bezoek aan het depot van archeologie Deventer en Zutphen waar vondsten worden geïdentificeerd, gerestaureerd. - Bezoek aan het provinciaal archeologisch depot in Nijmegen waar alle vondsten uit de provincie zijn opgeslagen. - Diverse veldlopen in het buitengebied van Lochem, vooral in de buurt van oude boerderijen. - Geologische/archeologische excursie Markelo - Holten. - Meegraven met opgravingen van professionele archeologische bureaus. Belangstellenden kunnen contact opnemen: j.kleinen@hetnet.nl tel. 0573-253094 5 Land van Lochem 2010 nr. 2

Land van Lochem | 2010 | | pagina 5