Van de bestuurstafel Bert Brand Onze algemene ledenvergadering op 20 april, ditjaar tot grote tevredenheid bij de "Zonnebloem"gehouden, was goed bezocht en leverde zoals verwacht geen inhoudelijke problemen op. De presentatie van "invaller" Frank Letterie over het vervaardigen van speciale herdenkingsmunten, was erg interessant. Inge Prudon, studente aan de Hogeschool voor Toerisme in Breda heeft, in intensieve samenwerking met Dorine Stijkel van Gelders Erfgoed in Zutphen en Focko De Zee, bestuurslid van ons Genootschap, op 15 juni j.l. haar afstudeerscriptie over "Het museum" afgerond. Ze heeft de scriptie aan het bestuur van de Oudheid kundige Vereniging "De Elf Marken"en ons, tijdens een informeel samenzijn in het kantoor van Gelders Erfgoed aan de Oude Wand in Zutphen, gepresenteerd. Dit zeer bruikbare en innovatieve plan heeft Focko de Zee onlangs ten gemeentehuize gepresenteerd. Wij wachten nu met grote belangstelling op reactie van de wethouder. De jubileumviering op 9 juni van de 125 jarige VVV werd op verzoek luister bijgezet door een interessante tentoonstelling van historisch materiaal uit zowel de archieven van de VVV als het Historisch Genootschap, verzorgd en samengesteld door een werkgroep bestaande uit Dinie Frank, Tine Kampen en André Reincke. Wim Neerlaar, als lid van de foto-en filmwerkgroep, verzorgde op die dag een presentatie bij de uitreiking van het door de VVV uitgegeven boek, waarvoor wij ook veel materiaal hebben aangeleverd. De tekst voor het boek "De Canon van Lochem", waaraan sinds een paar jaar door o.a. een groep mensen van beide historische verenigingen is gewerkt, is nagenoeg gereed en kan dus naar de drukker. Walburg Pers in Zutphen wordt de uitgever. In november zal het verschijnen maar wij zullen u nog nader informeren over hoe u dit unieke boekwerk in uw bezit kunt krijgen. Op 3 juli hield de werkgroep Kruidentuin haar open dag bij "de Bleike". Zeer geslaagd, gezellig (het weer zat mee) en uitnodigend voor anderen om ook een steentje bij te dragen. Deze groep heeft thans een flink aantal medewerkers, is goed georganiseerd en zeer betrokken bij alles wat er groeit en bloeit. Onze zustervereniging "De Elf Marken" heeft op 14 juli jl. het startsein gegeven voor de verbouwing en renovatie van het voormalige tramhuisje in Gorssel dat in de toekomst hun nieuwe onderkomen gaat worden. Wij wensen ze hiermee veel succes. Bovenstaande gelezen hebbende zult u constateren dat onze (vrijwillige) medewerkers aan een welverdiende vakantie toe zijn. Ons documentatiecentrum "De Veldmaat" aan de Koedijk is daarom in elk geval voor publiek gesloten tot 7 september a.s. Dat wil niet zeggen dat er niets meer gebeurt, achter de schermen vinden nog de nodige activiteiten plaats. De uitgave van dit blad is er een voorbeeld van. Wij wensen u allen een zonnige voortzetting van de zomer toe! 4 Land van Lochem 2010 nr. 2

Land van Lochem | 2010 | | pagina 4