Land van Lochem Jaargang 9 no. 2, juli 2010 ISSN 1570-2529 Bert Brand 4 Van de bestuurstafel Jan Kleinen 5 Archeologische Werkgroep Lochem Zutphen 1 Colofon Land van Lochem verschijnt 3x per jaar en is een uitgave van het Historisch Genootschap Lochem Laren Barchem. Opgericht 4 maart 2002. Redactie C.J.P.B. Frank J. Kelhout A. Lievestro Acquisitie B. Frank Verspreiding Land van Lochem wordt verspreid onder de leden van het Historisch Genootschap en zijn relaties. Losse nummers zijn te koop in Lochem bij de boekhandels Lovink en Bruna. In Laren bij Plusmarkt Beuzel en in Barchem bij Supermarkt Attent. Redactie-adres H. Postelweg 14 A 7241 EN Lochem 0573-253154 henny_kelhout@hetnet.nl Kopij Bijdragen voor het Land van Lochem kunnen worden toegezonden aan de redactie op bovenvermeld adres. De redactie behoudt zich het recht voor ingeleverde kopij indien deze te uitgebreid is om in één keer te plaatsen in gedeelten te publiceren. Overname van artikelen - geheel of gedeeltelijk - alleen na schriftelijke toestemming van de redactie en/of de auteurs, en met bronvermelding. Redactie 3 Van de redactie Redactie 3 Nieuwe website Gelders Archief Eddy ter Braak 6 Teunis Somer en de 'Moorddijk in Verwolde Pank van de Watering 14 De Hanzesteden van Overijssel en Eddy ter Braak 16 Met het Historisch Genootschap op bezoek in Istanbul Jan Kleinen 18 Zwervende IJzertijd-erven onder de Boerkamp in Laren CeesJan Frank 21 De smaak van de negentiende eeuw Ben Hiddink 22 Monumenten uit de tijd van ver voor de koelkast en de vrieskist Redactie 28 Nieuws van het Regionaal Archief Zutphen Land van Lochem 2010 nr. 2

Land van Lochem | 2010 | | pagina 1