Van de bestuurstafel Bert Brand De jaarwisseling ligt al weer enige tijd achter ons, maar ik wil nog even terugkomen op de zeer ge slaagde nieuwjaarsbijeenkomst op 9 januari in de Veldmaat. (Als een historische vereniging niet op het verleden mag terugblikken, wie dan wel). De middag was zeer goed voorbereid door onze werkgroep evenementen. Bravo! Thomasvaer en Pieternel gaven een zeer geslaagde kijk op het afgelopen jaar (Bravo Marie en Hans) en de muziek was aangenaam (Bravo Jan). Als verrassing kregen wij twee dvd's aangeboden met o.a. opnames van een oud ambacht en een serie foto's van Lochem in de periode 1973 - 2004. We hebben ter plekke een stukje mogen zien en dat belooft veel voor het vervolg. Nogmaals hartelijk dank Henk Postel. De werkgroep oude begraafplaats heeft eind januari haar eigen nieuwjaarsbijeenkomst gehouden. Marie Aalbers en Corrie Burggraaff regelden dat altijd thuis, maar ik denk dat de Veldmaat een goed alternatief is gebleken. Bij ons jaarlijks overleg met burgemeester Spekreijse op 29 januari j.l. had deze een verrassing voor de Elf Marken en ons Genootschap in petto. We kregen nl. de penningen van respectievelijk de Gorsselse en oude Lochemse Gemeente welke aan de ambtsketens hebben gehangen. Er is immers voor de gemeente groot Lochem een nieuwe penning geslagen. Wij zullen dit relikwie met gepaste trots in onze vitrine in de Veldmaat tonen. De burgemeester heeft tijdens dit gesprek onze hulp ingeroepen om tekst aan te dragen voor het z.g. Burgemeesterspad (een wandeling in Verwolde) en een eventuele grote wandeling (i.s.m. het Nivon) rondom Lochem. Aan het Burgemeesterspad wordt al gewerkt. We hebben overleg gehad met wethouder De la Court over een gemeentelijke bijdrage in de aanschaf van gereedschap en voor onderhoud van respectievelijk de oude begraafplaats en de kruidentuin. Wij vertrouwen erop dat daar wel wat uit komt. De plannen tot oprichting van een museum gaan onverminderd door. Het vereist veel voorbereiding om tot een interessant resultaat te komen. Samen met Gelders Erfgoed in Zutphen en een studente van de NHTV in Breda wordt gewerkt aan een museumconcept met als werktitel "Het verhaal van de Graafschap". Wij hou den u zeker op de hoogte. De "Lochemse Canon", nu al te bekijken op onze website, gaat binnenkort in boekvorm verschijnen. Het aan te leveren materiaal komt uit een samenwerkingsverband tussen "De Elf Marken" en ons Genootschap. Walburg Pers Zutphen wordt de uitgever. Tot slot hoop ik dat wij u mogen begroeten op onze algemene ledenvergadering op dinsdag 20 april a.s. om 19.30 uur bij "De Zonnebloem," Zutphenseweg 103 alhier. De uitnodiging daartoe met agenda en bijbehorende stukken zijn bijgesloten. Na de vergadering, zal vanaf 20.30 uur dhr. Peter Muller (pseudoniem A.L.Snijders) op zijn eigen humoris tische, boeiende en soms ontroerende wijze, voordragen uit eigen werk. 4 Land van Lochem 2010 nr. 1

Land van Lochem | 2010 | | pagina 4