Gaat u een lichtje op? Tentoonstelling bevrijding Laren Op deze foto van de familie Sigger, die heeft gewoond aan de Flierdijk 8 in Barchem staat een klasje afgebeeld van de Openbare Lagere School in Barchem, waarschijnlijk uit 1934. Wij zijn op zoek naar de namen van de kinderen. Kunt u ons daarbij helpen? Uw reactie graag naar de redactie van Land van Lochem: A. Lievestro, Beusekamplaan 30, 7241 HC in Lochem. Tel.: 0573-250536 of per e-mail: malie@hetnet.nl Afgelopen maanden hebben Hanneke Carmiggelt, Dick Kok en Wim Neerlaar van het Historisch Genootschap in samenwerking met 'Laren en Oranje' en Jan Braakman voorbereidingen getrof fen om op zondag 11 april een tentoonstelling over de bevrijding van Laren te openen. In het kader van de herdenking 65 jaar bevrijding kwam de vraag van 'Laren en Oranje' om een dergelijke tentoonstelling samen te stellen. Doel van de tentoonstelling is de jongere generaties te laten zien, wat er allemaal gebeurd is in die eerste week van april 1945 rondom Laren. Aan de hand van een militair verslag en de verhalen van de inwoners worden per dag de gebeurtenissen weergegeven. Op een grote kaart worden alle militaire acties aangegeven, welke huizen verwoest zijn en waar slachtoffers gevallen zijn. Via nummering valt op de presentatieborden met foto's te zien welke huizen zijn verwoest. Ook wordt de huidige bebouwing getoond. Verder wordt met korte verhalen dieper ingegaan op het gebeurde. De tentoonstelling wordt op zondag 11 april om 13.30 geopend. Om half 3 wordt er ook een toneelstuk over de oorlogstijd opgevoerd en op 4 mei is er vooraf aan de herdenkingsplechtigheid een kerkdienst en om half 9 is er een herdenkingsconcert. De tentoonstelling is te bezichtigen tijdens de openingstijden van kulturhus 't Kruispunt. Voor groepen op afspraak. Voor meer informatie: a.bielderman@hetnet.nl 20 Foto: fam. Sigger (afb. 05703) Land van Lochem 2010 nr. 1

Land van Lochem | 2010 | | pagina 20