eeuwse) indeling van het achterhuis herkenbaar ge bleven: een centrale gang met aan weerszijden ver trekken. Bovendien bleven in het pand diverse histo rische constructieve onderdelen behouden, zoals balk lagen, delen van de vakwerkconstructie en de kap constructie. Onder het voorhuis bevindt zich, aan sluitend tegen de rechter zijgevel (zuidgevel) een kleine gewelfkelder met een tongewelf. Het tongewelf is helaas aangetast door het wegnemen van de top van het gewelf (thans met betondek). De kelder kan aan de hand van de aangetroffen afmetingen van de bak stenen en de metselverbanden in de 17de of 18de eeuw worden gedateerd. 19 Detail vakwerkconstructie. De zijgevel van het 17de-eeuwse vakwerkhuis aan de Bierstraat. 1 Voor een uitvoerige beschrijving en inventarisatie van de vakwerkbouw in Lochem zie: C.J. Frank, "Die Godt betrowt, heeft wel gebowt. Historische vakwerkhuizen in Lochem", in: Lochem en fn Scholtampt. Artikelen, geschreven en gebundeld ter gelegenheid van het 10 jarig bestaan van de Historische Vereniging Lochem-LarenLochem 1993, p.42-51. 2 Monumenten Advies Bureau, Redengevende beschrijving Molenstraat 2, Lochem, 2004. 3 Klein Egelink, J. Dieperink A., Geschiedenis van de Lochemse straten in woord en beeld, Lochem 1987, p. 9-21; J.G.M. van Hoorn, "Stadswandeling omstreeks 1820 (vervolg)", in: Scholtampt van Lochem. Tijdschrift van de historische vereniging Lochem-Laren, uitgave nr.12, december 1987, p.91. 4 Archief Bouw- en Woningtoezicht, gemeente Lochem, bouwtekening 1964. In mei 2006 is bij een interne renovatie de oude balkconstructie in het zicht gekomen. De zware eiken moerbalken zijn hier wit geschilderd. Land van Lochem 2010 nr. 1

Land van Lochem | 2010 | | pagina 19