Transcriptie uit het Frans Voorstelling van de rivier de IJssel het Sticht van Overijssel de Graafschap Zutphen of voor de aanwezigheid van twee kampementen /waar de Staatse troepen onder leiding van Zijne Excellen tie van Nassau en de Spaanse troepen onder leiding van de Markies Spinola zich ophouden. Aanwijzing van de legerplaatsen van Zijne Excellentie en die de Markies Spinola in de maanden juli en augustus 1606 met zijn legers heeft doorkruist. Verklaring voor A.B.C. zover het Zijne Excellentie aangaat A. Is zekere redoute (kleine schans) van steen bemand met soldaten om de Veluwe te verdedigen B. Is een versterkt eilandje en bemand met gendarmes C. Versterkingen van Zwolle tot Caten om Mastenbroek te verdedigen D. Fortificaties gemaakt in naam van Zijne Excellentie in Mastenbroek E. Plaatsen waar Zijne Excellentie zich ontspant F. Hier verdedigen de Staatsen zich, de ingang naar Mastenbroek G Schipbruggen H. In deze dorpen verblijft de cavallerie van Zijne Excellentie,die de wacht houden langs de rivier de IJssel van Doesburg tot aan Hattem I. Nieuwe fortificaties bij de stad Deventer verordonneerd door Zijne Excellentie K. Hier liggen 7 vaandels soldaten L. Eilandje voor Doesburg versterkt door Zijne Excellentie M. De eilandjes van Gelre N. Oorlogsschepen uitgerust door Zijne Excellentie Transcriptie uit het Frans Voorstelling van de rivier de IJssel het Sticht van Overijssel de Graafschap Zutphen of van de aanwezigheid van twee kampementen /waar de Staatse troepen onder leiding van Zijne Excellentie van Nassau en de Spaanse troepen onder leiding van de Markies Spinola zich ophouden. Aanwijzing van de legerplaatsen van Zijne Excellentie en die de Markies Spinola in de maanden juli en augus tus 1606 met zijn legers heeft doorkruist. Verklaring voor 1,2,3 met betrekking tot de Markies Spinola 1. Passage van Spinola komende naar zijn kwartieren 2. Goor door Spinola weer versterkt en tot garnizoen gemaakt 3. Hier wil Spinola zijn kampement richting Lochem 4. Le Hou handelsweg gaat door moerasland 5. (4)Prinselijk Lochem door Spinola bezet en tot garnizoen gemaakt 6. De Lochemse Berg, waar Spinola kampement heeft gemaakt 7. Land verkregen dankzij voortdurende regen 8. Hier (Spitholderbrug) passeerde Spinola alsook zijn Leger de Berkel 9. Hier hier maakte Spinola twee nachtkampen terwijl ene hertog de Sor probeerde een aanslag op Mastenbroek te plegen. 10. Prinselijk Grolle belegerd en bezet en tot garnizoen gemaakt door Spinola. 11. In het dal van deze rivier gingen de manschappen van Spinola met boten als hij de aanslag op Mastenbroek kreeg 12. Hier werd de hertog de Sor overmeesterd voor Mastenbroek waar hij wordt teruggedreven 13. Over deze wegen keerden de manschappen van Spinola van Zwolle en Mastenbroek 14. Over deze weg trok Spinola van Grolle naar de Rijn. 15. Hier ligt Spinola zelfs goed 13 dagen alsook het grootste deel van de manschappen terwijl de anderen voor Lochem waren 16 Bijgaande kaart maakt deel uit van een schenking van enkele unieke (geplastificeerde) reprodukties met Nederlandse en Franse Tekstaanhang, welke wij in 2009 mochten ontvangen van onze kaartspecialist Gerrit Perfors. Wij zijn hem daar zeer erkentelijk voor. Het bestuur. Land van Lochem 2010 nr. 1

Land van Lochem | 2010 | | pagina 16