hé ÏJisroRisch QcnoocschAp Sill De website van het Historisch Genootschap Ook een Historisch Genootschap kan meegaan met zijn tijd. En welke organisatie heeft tegenwoordig niet een eigen stekje op het World Wide Web? Naast de informatie die het Land van Lochem en zijn inlegvellen periodiek kunnen verstrekken is de website van het Genootschap geknipt als medium om op elk moment actuele aanvullingen te geven en bovendien een venster te openen naar andere informatieve plekken op internet. jjJ Lochom-L&Rcn-BARchcm Al geruime tijd heeft het genootschap een eigen website www.hglochem.nl Door een aantal oorza ken bleef het gebruik van deze website als actueel informatiemedium beperkt. Medio 2008 is de website door de oorspronkelijke ontwerpster Fokkelien von Meyenfeldt grondig gereviseerd en gemakkelijker in gebruik gemaakt. Met alle werkgroepen zijn afspra ken gemaakt over hun verantwoordelijkheid voor het actueel houden van de inhoud. De praktische uitvoe ring daarvan wordt verzorgd door webbeheerder Wout Klein. De ontwerpster heeft de site een mooie, historische Agenda 24 maart 2009 Lezing over Palais de Hollande in Istanbul Lees verder 21 april 2009 Algemene ledenvergadering; lezing over Johanna van Buren Lees verder Met een enkele klik op "lees verder" krijgt de lezer van de website meer informatie over het bedoelde onderwerp te zien. De onderwerpen worden door verschillende werkgroepen binnen het Genootschap aangedragen. In beperkte mate worden ook onderwerpen opgeno men van erfgoed-instanties en zusterverenigingen. De website bevat over het Genootschap ook veel in formatie die juist niet elke week verandert, maar waarvan het handig is dat ze overzichtelijk bijeenge bracht en steeds met een simpele klik op een "knop" - natuurlijk weer een plaatje - beschikbaar is. ondergrond gegeven en diverse kenmerkende plaat jes - zoals de Lochemse vlag, het wapen van het Genootschap en de oude Lochemse stadsplattegrond - voorzien van uitleg en verklaring. Even op het plaatje klikken en de toelichting komt naar boven. Wat jam mer dat zoiets in dit artikel niet werkt; daarvoor zult u toch echt de website zelf moeten bezoeken! Prominent op de website staan de agenda van ko mende activiteiten en een overzicht van actueel nieuws. Dit is het meest dynamische gedeelte van de website en dit wordt regelmatig vernieuwd. Op 16 maart was daar bijvoorbeeld te lezen: Nieuws Berkelgroen steunt de Bleike: Tweemaal per jaar verzorgt Berkelgroen gratis de kruidentuin Lees verder Lochemse Canon De besturen van HG en 11 Marken vragen De samenstelling van het be stuur, de openingstijden en de collecties van de bibliotheek, de contactpersonen en taken van redactie en werkgroepen, het is er allemaal te vinden. Voor een deel staat die informatie ook op de openingspagina van dit blad, maar de website heeft door zijn "uitklapvensters" meer ruimte en kan daardoor uitgebreider zijn. commentaar Lees verder Genootschap 8 Contactadres: e-mail: Tramstraat 19P WW 7241 CH LOCHEM 1 J info® hglochem.nl Home Agenda Nieuws Over het Genootschap Bestuur De Veldmaat Land van Lochem 2009 nr. 3

Land van Lochem | 2009 | | pagina 8