Van de bestuurstafel Boek en Tentoonstelling over meester Gerrit Prop Op vrijdag 8 mei werd in de Garve voor ruim 50 belangstellenden, waaronder veel familieleden van meester Prop, de biografie over Prop door auteur Dick Rozing aan kleinzoon Johan ten Hoopen en aan Tweede kamerlid Jeroen Dijsselbloem gepresenteerd. In optocht vertrok het gezelschap daarna naar de nabijgelegen Synagoge waar de heer Dijsselbloem de opening verrichtte van de tentoonstelling over het werk van meester Prop, welke door Dick Rozing samen met ons Genootschap was ingericht. De ons aangeboden catering van Hotel Scheperskamp, alsmede de aankleding door Intratuin, maakten het geheel extra feestelijk. Dank zij de vele sponsoren is er een prachtig boek op de markt gebracht dat voor een betaalbare prijs te koop is. Tot onze vreugde hebben ongeveer 500 personen de tentoonstelling bezocht. Allen die zijn of haar steentje hebben bijgedragen, nog heel erg bedankt. Open monumentendag Op 12 september heeft het Genootschap samen met de VVV, de Synagoge en de Gudulakerk invulling gege ven aan open monumentendag. Met het luiden van een nieuwe klok in de Gudulakerk werd het startschot gegeven voor o.a. een stadwandeling onder leiding van een gids van de VVV, openstelling van de Synagoge en een expositie van schilderijen Lochem betreffende, in het bleekhuisje. Het thema was dit jaar "Op de kaart". Daarom had men in de raadszaal van de Gemeente een overzichtstentoonstelling gemaakt met oude kaarten en werd er een doorlopende diavoorstelling vertoond. Over belangstelling had men niet te klagen. In totaal mochten alle evenementen samen zo'n 250 bezoekers verwelkomen. Inloopochtend nieuwe inwoners Op uitnodiging van de Gemeente hebben wij op 3 oktober, samen met Oudheidkundige vereniging de "Elf Marken"uit Gorssel, deel genomen aan de door de Gemeente georganiseerde inloopochtend voor nieuwe inwoners van de nieuwe gemeente Lochem, in de foyer van de Schouwburg. Wij hebben ons daar o.a. gepresenteerd met een doorlopende diavoorstelling bestaande uit beelden van alle kernen van nu en uit het verleden. Er was veel belangstelling voor onze stand. Nieuwe leden en andere contacten zijn het resultaat. In totaal gaven ongeveer 200 personen aan de uitnodiging gehoor. Voor de organisatie en de verzorging verdient de Gemeente een compliment. Archeologische waardekaart Wethouder Thijs de la Court heeft namens de Gemeente onze medewerking gevraagd voor het tot stand komen van een archeologische waardekaart van de gemeente Lochem. Wij willen daar graag onze medewer king aan verlenen voor zover dat binnen ons vermogen ligt. Inmiddels heeft ons bestuurslid André Reincke contact gehad met de heer Jan Kleinen, lid van de Archeologi sche Werkgemeenschap Nederland, afdeling Deventer (in Lochem woonachtig en zeer geïnteresseerd in het Lochemse) en is besloten dat deze ons zal vertegenwoordigen in de werkgroep van de Gemeente, waarbij hij op onze volle medewerking kan rekenen. Inmiddels hebben al gesprekken en bijeenkomsten plaatsgevonden. Verhalen in dialect op tape. De stichting Gelders Erfgoed is gestart met een project "dialectopnames". Het ligt in de bedoeling dat per soonlijke verhalen op een geluidsband worden opgenomen. In het project dat vier jaar in beslag neemt is voor het eerste jaar gekozen voor het thema "feesten" zoals Sinterklaas, Kerst, en Oud en Nieuw. Ook persoonlijke verhalen over geboorte en overlijden komen aan de orde. Wij hebben contact gezocht met dialect deskundige Dinie Hiddink en hebben haar bereid gevonden ons hierin te vertegenwoordigen. Mocht u ook een bijdrage willen leveren, laat het ons dan even weten. Jubileum VVV De VVV bestaat in 2010 125 jaar! De op één na oudste vereniging van ons land. Wij hebben bij monde van Wim Neerlaar ook zitting in het jubileumcomité. De te organiseren activiteiten vragen ook medewerking van onze kant waaraan wij graag gehoor zullen geven. Wij zullen de VVV niet het gras voor de voeten wegmaaien, u hoort de komende tijd zeker van henzelf wat zij in petto hebben. Lochemse Canon De met veel enthousiasme opgezette Lochemse Canon (belangrijke gebeurtenissen uit het (verre) verleden en te raadplegen op onze website), zal in het voorjaar van 2010 in boekvorm verschijnen. Er zijn door Focko De Zee en Wout Klein gesprekken gevoerd met de heer Pieter Schriks van Walburgpers in Zutphen, welke doen vermoeden dat een en ander gerealiseerd gaat worden. Wij houden u op de hoogte. 4 Land van Lochem 2009 nr. 3

Land van Lochem | 2009 | | pagina 4