'a,I1:l"1t!"1,ï5,lfebruari 2010 I I I I I I De 1881 afgebroken Blauwe Toren zal menig Lochemer tot de verbeelding spreken. Het bolwerk stond er al sinds 1330 en het maakte deel uit van de verdedigingswerken rond de stad. Het heeft daarna ook nog dienst gedaan als gerechtshuis, gevangenis, kostschool, wees- en ziekenhuis. Mocht u zich afvragen hoe het gebouw er ooit heeft uitgezien, dan vindt u in het artikel van Eddy ter Braak een afbeelding van een schilderij van De Blauwe Toren uit 1864. Het schilderij is geschonken aan het Historisch Genoot schap en het is voor zover bekend de enige afbeelding waarop het gebouw in zijn omgeving te zien is! Zelfs voor het Historisch Genootschap is het belangrijk om met de tijd mee te gaan en sinds geruime tijd heeft het zijn eigen website, zoals u misschien wel weet. Medio 2008 is de website door Fokkelien von Meyenfeldt grondig gereviseerd. Het onderhoud van de site wordt verricht door Wout Klein. In deze Land van Lochem krijgt u meer informatie over de website, wellicht een goede reden om eens een bezoek te brengen aan www.hglochem.nl? In deel 2 van dr. Everhard Jans' 'Kalenderfeesten in het Land van Lochem' geeft Jans ditmaal een uiteenzet ting van de feesten van Sunte-Peter tot Allerheiligen. Hij bespreekt de regionale tradities van vroeger en nu. Misschien herinnert u zich bijvoorbeeld de 'foekepotterij' op Vastenoavend of lopen uw (klein)kinderen tegen woordig mee in de Palmpasenoptocht, velen van u zullen zich erin herkennen! Ook hebben we een inzending van Bert Scova Righini over de bemoeienis van A.P.R.C. Van der Borch van Verwoolde met de Bolksbeek, een voorproefje van de biografie over Van der Borch van Verwoolde die over ongeveer twee jaar zal verschijnen. Verder besteden we aandacht aan een foto uit 1955 van de pont over het kanaal bij de Mogezompseweg, Ben de Graaf vertelt ons over een stukje uit het maandblad Ons Amsterdam, waarin een Lochemse familie besproken wordt en tenslotte is er een bijzondere anekdote over het bezoek van de kleinkinderen van Ten Bokkel Huinink aan diens graf op de Oude Begraafplaats. Rest ons nog u fijne feestdagen en een gezond en gelukkig 2010 toe te wensen en natuurlijk heel veel lees plezier! De redactie I© in Het bestuur nodigt u allen Ut voor de Nieuwjaarsreceptie op 9 januari 2010 de Veldmaatvan 15.30 tot 17.30 uur ©I Land van Lochem 2009 nr. 3

Land van Lochem | 2009 | | pagina 3