Land van Lochem Jaargang 8 no. 3, december 2009 H. Postelweg 14 A 7241 EN Lochem 0573-253154 henny_kelhout@hetnet.nl ISSN 1570-2529 3 Van de redactie 4 Van de bestuurstafel 5 Pont over het kanaal 6 De Blauwe Toren in Lochem 8 De website van het Historisch Genoot schap 10 Bolksbeekse besognes 17 Lochemse redt Amsterdamse familie Bestuur 18 Collectieve vrijwilligersverzekering 18 Cultuurreis Istanbul 19 Bijzondere medewerkers 20 Lente, zomer- en herfstfeesten 27 Nieuwe aanwinsten bibliotheek Aankondigingen per e-mail Het Historisch Genootschap weet zijn leden meestal goed te bereiken via de bijlage bij het blad Land van Lochem. Soms is er echter ook behoefte aan een snellere manier om de leden ergens van op de hoogte te brengen. Denk aan een datumverandering van een lezing of aan nog beschikbare plaatsen voor een excursie. Diegenen die dat op prijs stellen kunnen per e-mail dergelijke spoed berichten ontvangen; natuurlijk blijven we anderen informeren op de gebruikelijke wijze, zoals via de krant. Door uw e-mail-adres door te geven via info@hglochem.nl krijgt u in het vervolg de extra service van aankondigingen per e-mail. Veldmaat gesloten I.v.m. de feestdagen is de Veldmaat voor bezoekers gesloten van: 21 december 2009 t/m 11 januari 2010 Vanaf dinsdag 12 januari zijn bezoekers weer welkom 1 Colofon Land van Lochem verschijnt 3x per jaar en is een uitgave van het Historisch Genootschap Lochem Laren Barchem. Opgericht 4 maart 2002. Redactie C.J.P.B. Frank M. Haitink J. Kelhout A. Lievestro Acquisitie B. Frank Verspreiding Land van Lochem wordt verspreid onder de leden van het Historisch Genootschap en zijn relaties. Losse nummers zijn te koop in Lochem bij boekhandel Lovink en de VVV en in Laren bij Plusmarkt Beuzel. Redactie-adres Kopij Bijdragen voor het Land van Lochem kunnen worden toegezonden aan de redactie op bovenvermeld adres. De redactie behoudt zich het recht voor ingeleverde kopij indien deze te uitgebreid is om in één keer te plaatsen in gedeelten te publiceren. Overname van artikelen - geheel of gedeeltelijk - alleen na schriftelijke toestemming van de redactie en/of de auteurs, en met bronvermelding. Redactie Bert Brand Jan van den Berg Eddy ter Braak Wout Klein Bert Scova Righini Ben de Graaf Focko De Zee Ernst Marsman dr. Everhard Jans Eddy ter Braak Land van Lochem 2009 nr. 3

Land van Lochem | 2009 | | pagina 1