Collectieve verzekering voor vrijwilligers C Lochem De gemeente Lochem heeft voor alle vrijwilligers in haar gemeente een verzekering afgesloten per 1 september 2009, onder de naam: "VNG Vrijwilligersverzekering". Het is een "secundaire" verze kering, d.w.z. dat eerst andere verzekeringen, die u zelf hebt, moeten worden aangesproken. Wat betekent dat voor de vrijwilligers van het Genootschap? o Iedereen die zich éénmalig of gedurende langere tijd inzet voor de vereniging, ongeacht leeftijd, duur of aard van het vrijwilligerswerk, valt er onder. o De verzekering bestaat uit twee delen, t.w.: a. Basis Polis: tegen ongevallen en verlies van persoon lijke eigendommen. B.v. portemonnee weg na "even" op een vitrine gelegd te hebben of loopt dwarslaesie op na vallen van trap bij ophangen van iets. b. Plus Polis: tegen aansprakelijkheid, b.v. terwijl u met uw auto voor de vereniging op stap bent veroorzaakt u een ongeluk, of u veroorzaakt, als vrijwilliger, bij een ander schade. In dit deel van de verzekering zit ook een rechtsbijstandsdeel. o Wat valt er niet onder? Diefstal, maar ook voorvallen met bezoekers aan een evenement van het HG. o Wat te doen ingeval van schade? Bij de publieksbalie van het gemeentehuis (Lochem en Gorssel) zijn schadeformulieren te krijgen. Ook online kan dat formulier worden opgevraagd (www.lochem.nl). Dat formulier invullen en inleveren bij de gemeente. Die zorgt voor doorzending naar de verzekeraar. De verzekeraar wikkelt af. Collectieve verzekering Lochemse vrijwilligers CULTUURREIS VAN H.G. NAAR ISTANBUL GAAT DOOR Als gevolg van de lezing, vorig jaar, over Istanbul en de geschiedenis van de Nederlandse Ambassade in die stad, was er belangstelling voor een cultuurreis naar Istanbul. De belangstelling was zodanig dat de reis door gaat en wel van 2 juni tot en met 6 juni 2010. Op basis van beschikbaarheid kan men zich nog aanmelden bij: Focko De Zee, 0573-257870 of zee.lam@hetnet.nl Ook het programma is bij hem op te vragen. stichting GORSSELSE Gemeente Land van Lochem 2009 nr. 3

Land van Lochem | 2009 | | pagina 18