^^^ber2009 vrijdag Het Land van Lochem heeft voor u een primeur! Over enkele maanden verschijnt de lang verwachte biografie van de dichter-landheer Anthony Christiaan Winand Staring en wij presenteren met enige trots een voorpublicatie, ons ter beschikking gesteld door de auteur, Bert Scova Righini. Een boeiend verhaal over het landleven van de maatschappelijke bovenlaag aan het einde van achttiende en het begin van de negentiende eeuw. We vergezel len Staring en zijn gezin tijdens hun bezoeken aan verwanten op naburige kastelen en het sociale winterleven in de stad Zutphen met zijn vrolijke vertier. Zeer bijzonder is de collectie oude poststukken uit het Graafschap Zutphen, waarover elders in dit Land van Lochem verslag wordt gedaan. Het gaat om stukken uit de periode 1718-1871, die niet alleen interessant zijn vanwege hun inhoud, maar ook een blik werpen op de geschiedenis van het postwezen in onze regio. Van amateur-archeoloog Ben de Graaf is er een verslag van een onderzoek naar de restanten van de middel eeuwse stadsmuur, die in 2006 bij graafwerkzaamheden aan de Noorderwal tevoorschijn kwamen. Verder gaan we terug naar 1954 toen de gerespecteerde Lochemse Sociëteit De Eendracht haar 125-jarig jubileum vierde en krijgt u het laatste deel van de memoires van de bekende regiojournalist Wout Klomp gepresenteerd. De rubriek Van de bestuurstafel komt dit maal bij gebrek aan voldoende mededelingen te vervallen, maar dat maakt deze aflevering van het Land van Lochem niet minder welgevuld. Wij wensen u veel leesplezier! Open Monumentendag 12 september 2009 Het Historisch Genootschap heeft ook dit jaar samen met de gemeente Lochem en de VVV een interes sante route uitgezet, om het thema van deze dag: "Op de kaart" onder de aandacht te brengen. Er wordt een folder uitgegeven met daarin alle informatie, die bij de VVV te verkrijgen zal zijn. Het is mogelijk om op 12 september 2 wandelingen met een gids te maken, om 11.00 uur en om 14.00 uur, waarin enkele verrassingen verpakt zijn. Opgave daar voor bij de VVV. In de route zijn de volgende gebouwen opgenomen: 1Het Bleekhuisje. Hier is een expositie van schilderijen van Lochem en er wordt een kopje thee geschonken. Het Bleekhuisje is geopend van 10.00 uur tot 16.00 uur. 2. De voormalige Lochemse Synagoge. Daar zorgt men zelf voor een programma. 3. Het oude Stadhuis. Dit is onlangs gerenoveerd en de moeite van het bekijken waard. Binnen is een doorlopende diapresentatie over Lochem en een expositie van oude kaarten, plattegronden en er zijn fotoboeken. Het Stadhuis is geopend van 11.00 uur tot 16.00 uur. 4. De Grote of Gudulakerk. De kerk is te bezichtigen en omdat de toren onlangs is gerestaureerd, kan hij beklommen worden. De kerk is open van 11.00 uur tot 16.00 uur en de toren kan worden beklommen van 11.00 uur tot 15.00 uur. Voor verdere informatie kunt u de Extra Nieuws raadplegen, voorafgaand aan 12 september. 3 Land van Lochem 2009 nr. 2

Land van Lochem | 2009 | | pagina 3