'In de achttiende en negentiende eeuw verstuurde het gewone volk hier in De Graafschap over het algemeen geen brieven Groet uit menten. In een tijd dat een gewone brief nog maar zelden wordt geschreven en iedereen zich bedient van het internet, is het goed dat er mensen zijn zoals de heer Tijhof, die deze mooie stukken voor het na geslacht verzamelen en bewaren. Het internet is daarbij wel weer een prachtig hulp middel. Veel van de stukken verwerft Tijhof via e Bay. Het bespaart hem menige rit naar een veiling huis, hoewel hij dat laatste bepaald niet als een straf ziet. Bron: "Den Schaorpaol", Tijdschrift van het Staringinstituut Van de Penningmeester Na een daartoe ingediende aanvraag heeft de Belastingdienst bij beschikking van 21 april 2009 het Histo risch Genootschap Lochem Laren Barchem aangemerkt als een Algemeen Nut Beogende Instelling (ANBI). Deze aanmerking gaat in met terugwerkende kracht tot 1 januari 2008 en geldt voor onbepaalde tijd, maar de belastingdienst kan controleren of de vereniging (nog) aan de voorwaarden voldoet. Het belang van één en ander is dat giften die aan onze vereniging worden gedaan, aftrekbaar zijn voor de Inkomstenbelasting of Vennootschapsbelasting. Bedenk echter wel dat het moet gaan om onverplichte bijdragen. Het is dus niet zo dat de jaarlijkse contributie aftrekbaar kan worden via de giftenregeling. Het moet duidelijk gaan om extra bevoordelingen die de vereniging worden toegespeeld. Voor eventuele vragen kunt u zich wenden tot de penningmeester, de heer A.J.A. Reincke tel. 0573 252448. 20 Eén van de meer exotische stukken uit de collectie. Dit model postkaart uit 1911 kwam voor in meer plaatsen. Men voorzag eenvoudig de posttas van de bode met een andere plaatsnaam. Uit de posttas kan een klein foldertje worden gehaald met piepkleine foto 's uitLochem. Land van Lochem 2009 nr. 2

Land van Lochem | 2009 | | pagina 20