Van de bestuurstafel Nieuwjaarsbijeenkomst Het voorjaar nadert weer met rasse schreden, (hopen we), maar we hebben de nieuwjaarsreceptie nog scherp op ons netvlies. Zeer gezellig, niet in de laatste plaats te dan ken aan de muziek van Jan Hagedoorn en Frans van Dijk, het geweldige optreden van Thomasvaer en Pieternel en de weer voortreffelijke verzorging van natje en droogje door de evenementencommissie. Hulde daarvoor. Het winterweer was er waarschijnlijk de oorzaak van dat de Veldmaat niet geheel mudjevol was. Gesprek met burgemeester Spekreijse In februari heeft het jaarlijks overleg van een bestuurs- afvaardiging met de burgemeester plaats gevonden. De volgende onderwerpen zijn aan de orde geweest: Het boek over meester G. Prop, de Lochemse canon, de kogels in de kerktoren, de straatnaambordjes waarbij uitleg ont breekt over personen en een aantal andere lopende zaken. Fijn dat we daar geregeld ons zegje kunnen doen. Tentoonstelling van de Ben de Graaf verzameling Ben de Graaf heeft in de Veldmaat weer een tentoonstel ling ingericht in onze "zeskantige vitrine" met glasvondsten van de oude Lochemse vuilstortplaats. Het bekijken meer dan waard. Presentatie van de Lochemse canon Op 9 februari jl. mochten de werkgroep van de oudheid- Thomasvaer en Pieternel )Hans Eisink en Marie kundige vereniging de Elf Marken en het Historisch Genootschap Lochem Laren Barchem (aangevuld met externe geïnteresseerden) het resultaat presenteren van hun werk met betrekking tot de Lochemse canon. Dat geschiedde voor de voltallige gemeenteraad in een volle foyer van de schouwburg, voorafgaand aan de echte raadsvergadering. Hopelijk hebt u via onze website de canon al bekeken en wellicht voor op- of aanmerkingen kunnen zorgen. Het overleg loopt over een eventuele uitgave in boekvorm van de Lochemse canon. "Staringkoepel"dag Op 14 juni vindt van 13.00 tot 16.00 uur weer de "Staringkoepel"dag plaats. Bij de koepel zal o.a. een concert verzorgd worden. Vertegenwoordigers van de VVV en de ver. Natuurmonumenten zullen aanwezig zijn en ook uw HG heeft een aandeel in de organisatie van een en ander. Noteer deze datum alvast in uw agenda, het belooft weer heel leuk te worden. Algemene ledenvergadering dinsdag 21 april - Aanvang 19.30 uur. Bijgesloten de agenda, de notulen van de vorige vergadering, alsmede het uitgebreide jaarverslag over 2008. Na de pauze, om ongeveer 20.30 uur, houdt mw. Tineke van Buuren een presentatie over het leven van haar tante Johanna van Buuren (1881 - 1962). Deze poezie schrijvende publiciste werd in Hellendoorn geboren en was zeer populair, hetgeen bleek uit de huldigingen die haar ten deel vielen zowel bij haar 70ste als haar 80ste verjaardag. Haar 100ste geboortedag werd herdacht met het onthullen van een standbeeld in haar geboorte plaats. Zij schreef in de streektaal, maar de presentatie wordt in het Nederlands gehouden. Excursie Donderdag 28 mei - Excursie per bus naar de Gelderse kastelen o.l.v. Jan Berends. Aanmeldingsformulier bijgesloten in deze Land van Lochem. 4 a n Lievestro' Land van Lochem 2009 nr. 1

Land van Lochem | 2009 | | pagina 4