Van de bestuurstafel Jubileum Op 23 september waren wij aanwezig bij het 25-jarig jubileum van onze zustervereniging "De Elf Marken" in Gorssel. De viering, die plaats vond in de plaatselijke bibliotheek, werd opgeluisterd met tentoongestelde schilderijen van Gorsselse kunstenaars. Indrukwekkend. Bustocht In verband met de zeer grote belangstelling, werd op 13 september voor de tweede maal een zogenaamde "Borgentocht georganiseerd. Het was een schitterende dag en niet alleen wat het weer betrof. Focko De Zee leidde ons weer vakkundig door het Groninger land. Open Monumentendag De Open Monumentendag op 13 september heeft ook weer behoorlijk wat belangstellenden getrokken. De organisatie Gemeente Lochem, VVV en Hist. Genootschap) had een prachtig boekwerk samengesteld welke gratis was af te halen bij de VVV, met daarin een auto en een fietsroute. Diverse historische gebouwen waren opengesteld, waarvan uiteindelijk het oude stadhuis de meeste bezoekers mocht ontvangen. Tentoonstelling en lezing "Verhalen van Lochem" Als voorbereiding op de tentoonstelling in oktober, heeft de evenementencommissie Prof. Dr. Hans Smit uitgenodigd om op 7 oktober een lezing te verzorgen over charters. Uitgangspunt was het Latijnse charter uit 1233 waarin Lochem stadrechten werd verleend. Een 60 tal aanwezigen luisterden geboeid naar de uiteenzet ting over gebruikte materialen, waar deze charters toe dienden, hoe het alfabet tot stand kwam en de beteke nis van de diverse aanhangsels (zegels). Zeer interessant. Aansluitend werd van 13 tot en met 19 oktober door leden van ons Genootschap in de Synagoge de tentoon stelling "Verhalen van Lochem" ingericht. De hier tentoongestelde charters met aanverwante artikelen en oude kaarten trok veel belangstelling. Ook een drietal lezingen op de laatste zaterdag werd goed bezocht. Bezoek Op 23 oktober werden wij vereerd met een bezoek aan de Veldmaat van een delegatie van de Historische Vereniging Zutphen. Tijdens een informeel samenzijn werd over en weer informatie uitgewisseld waarmee beide verenigingen wat kunnen. Hun komst werd door ons bijzonder op prijs gesteld. Contactdag Van de stichting Regio Contact Vecht, Veluwe en IJsselstreek uit Nunspeet werd door ons een verzoek ontvangen om op 27 september, voorafgaand aan de stadswandeling die voor 's middags gepland stond, een dialezing te verzorgen voor een 50 tal leden,over de geschiedenis van Lochem, in zalencentrum Bousema. Graag hebben wij aan dat verzoek voldaan en is door de foto en filmgroep een interessante presentatie samengesteld. Isadora Duncan 25 oktober presenteerde de heer Eddy ter Braak in zalencentrum Bousema, in vervolg op zijn publicaties in het "Land van Lochem" een uiteenzetting over deze beroemde danseres en over haar aanwezigheid in het Lochemse. Ze wordt gezien als de grondlegster van de moderne dans, daarnaast omschreef ze zichzelf als de 'vrouwelijke Casanova van de Westerse wereld' (en zo gedroeg ze zich ook). De goed bezochte avond bracht interessante details aan het licht. Berkelpark In verband met het bereiken van het hoogste punt van het appartementencomplex "Berkelpark" hebben wij op 28 november voor de nieuwe bewoners, op uitnodiging van Ballast Nedam te Arnhem, eveneens een dialezing verzorgd in Hotel Het Hof van Gelre. Uitgave biografie meester Gerrit Prop In samenwerking met Walburg Pers Zutphen brengen wij in het voorjaar van 2009 de door auteur Dick Rozing samengestelde biografie van oud Lochemer Prop op de markt. Een zeer interessant boekwerk rijk geillustreerd met 200 afbeeldingen, waar u door middel van bijgevoegd intekenformulier nu de mogelijkheid wordt geboden alvast een exemplaar te reserveren tegen een geredu ceerd tarief. 4 Land van Lochem 2008 nr. 3

Land van Lochem | 2008 | | pagina 4