vrijdag 6 LocheW Voor u ligt alweer de laatste Land van Lochem van 2008! "Wat vliegt de tijd toch", horen wij u denken.. Nou, in deze Land van Lochem vliegt inderdaad de tijd, we gaan bijvoorbeeld van Johannes van Nepomuk, een beschermheilige uit de 14e eeuw naar de memoires van Wout Klomp, overleden in 2008. Tussendoor hebben wij nog een uiteenzetting van Ben de Graaf over een grenspaal tussen Lochem en Zutphen en besteden we aandacht aan de Openbare School in Groot Dochteren. Geheel in stijl met het jaargetijde, hebben we een leuk artikel over winterfeesten, waarbij er vooral aandacht is voor de decemberfeesten in onze regio. Tradities van vroeger, die soms langzaam aan het verdwijnen zijn, maar die velen van ons nog duidelijk op het netvlies staan. Zo herinner ik mij de 'niejoarskniepertjes' van mijn oma, niemand maakte ze zo lekker als zij! Gelukkig is er tegenwoordig ook steeds meer aandacht voor sommige typische streekgebonden gebruiken, zoals natuurlijk het midwinterhoornblazen. Mocht u de gezamenlijke wandeling over de Lochemer berg in april hebben gemist, dat kunt u er een interessant verslag van lezen. Wellicht nodigt het u uit om de Lochemer berg alsnog te voet te verkennen! Wij hopen dat u veel plezier beleeft aan het lezen van deze Land van Lochem en wensen u fijne feestdagen en een heel gelukkig en gezond 2009! De redactie Lochemse Canon op internet Welke gebeurtenissen, plaatsen en personen maken Lochem tot wat het nu is? Dat is sinds kort vastge legd in een "Lochemse (ontwerp-)canon" Net als de inmiddels wel bekende "Canon van Nederland" bestaat de Lochemse canon uit een aantal vensters met voor de gemeente kenmerkende onderwerpen, zoals de Lochemse Berg, de Hooiplukker, Arnold Joost van Keppel, Meesters Prop en Heuvel, Operatie Canonshot, de KI en landbouwcoöperaties, het Openluchttheater, de Gorsselse heide. Als u die niet allemaal kent moet u beslist eens een kijkje nemen op de website http://www.mijngelderland.nl/lokaal/canons/lokale-canons/categorie/178/ waar over deze en andere onderwerpen teksten en beelden zijn te vinden. Keurig gerangschikt in de tijd en voorzien van achtergronddocumenten of doorklikverbindingen. Deze Lochemse canon is nog slechts een ontwerp, gemaakt door leden van het Historisch Genootschap en zustervereniging de Elf Marken uit Gorsel. Iedereen kan commentaar leveren en wijzigingen voorstel len. Dat kan via genoemde website of rechtstreeks aan info@hglochem.nl 3 Land van Lochem 2008 nr. 3

Land van Lochem | 2008 | | pagina 3