de orde en de lezer krijgt een goed beeld van de vele regionale ver schillen. Er is zelfs een hoofdstuk gewijd aan zelfbouw en er wor den tips gegeven voor restauratie en onderhoud. Een verklarende woordenlijst, een literatuuropgave en informatie over de Stichting Kennisbehoud Hooibergen Neder land (SKHN) completeren het boek. Het boek is geïllustreerd met vele tekeningen, historisch beeld materiaal en prachtige kleurenfo to's van landschapsfotograaf Henk Frons. In het historische overzicht en de catalogus zijn verschillende Achterhoekse voorbeelden van hooibergen opgenomen, waaron der bijzondere exemplaren in de gemeente Lochem, zoals de gere construeerde hooiberg in Gorssel, hooibergen in Harfsen en Epse en de twee "bergen" achter boerderij Meijer op landgoed Verwolde in Laren. Ons Markenboek. Uitgave van de oudheidkundige vereniging De Elf Marken te Gorssel, 25e jaargang, no.4, november 2007 Deze aflevering van het tijdschrift van De Elf Marken is grotendeels gewijd aan de architectuur uit de eerste helft van de 20ste eeuw, ge presenteerd in het artikel "Traditie en Vernieuwing", dat eerder in 2007 ook in het Land van Lochem in het kader van Open Monumentendag. Verder schrijft de werkgroep genealogie weer over bijzondere gevelstenen en is er een korte bijdrage van W. ter Meulen-Breukink over de Tweede Wereldoorlogveteraan Rudy Deutsch uit Canada. Joh. De Jong tenslotte vertelt over het leven van Jet Bokhorst uit Epse. Ons Markenboek. Uitgave van de oudheidkundige vereniging De Elf Marken te Gorssel, 26e jaargang, no.1, februari 2008 Opnieuw veel aandacht voor bouwkunst in het eerste nummer van Ons Markenboek in 2008. Als vervolg op "Traditie en Vernieu wing. Bouwstijlen en architectuur stromingen in de eerste helft van de twintigste eeuw in de gemeente Lochem", dat in 2007 in Ons Markenboek en Land van Lochem verscheen is de interessante architectuurwandeling in Gorssel geplaatst, die Henk Pelgrum voor Open Monumentendag 2007 sa menstelde. Het is een rijk geïllus treerd overzicht van vele bijzon dere gebouwen in en rond Gorssel. Hieronder bevindt zich ook het fraaie woonhuis De Uiver aan de Joppelaan, een ontwerp van archi tect Johan van Rijn. Aan hem is ook het korte artikel van Piet van Rijn (de zoon van de architect) en T. Woertman gewijd. W. Holtslag- Harkink schrijft over een bijzon dere aanvulling van de collectie van De Elf Marken, een "erfenis" die herinneringen oproept aan de dorpsschool van Almen. In een kort artikel van W. ter Meulen- Breukink staat het erelid Gerrit Ver- stege centraal en tenslotte is er een aardig bericht overgenomen uit de Lochemsche Courant uit 1931 over de busdiensten van de Geldersch-Overijselsche Stoom trammaatschappij. Ons Markenboek. Uitgave van de oudheidkundige vereniging De Elf Marken te Gorssel, 26e jaargang, no.2, mei 2008 In het meinummer van Ons Markenboek is onder meer een lang artikel opgenomen van J. te Linden over de hernieuwde zoek tocht naar de graftombe van de familie Van der Capellen en volgt het 24ste deel over de gevelstenen door de werkgroep genealogie. Jo Bosveldt (1918-1994) staat cen traal in de bijdrage van W. ter Meulen-Breukink over bijzondere inwoners van Gorssel. Bosveldt werkte als begeleider bij de Nederlandse Mettray in Eefde, maar was vooral ook bekend als schrijver van onder andere ver volgverhalen (in dialect), gedich ten, openluchtspelen en toneelstuk ken. Verder is een artikel uit de Gelders Overijsselse Courant van maandag 30 augustus 1954 ge plaatst over de graafwerkzaam heden op het Gorsselse kerkplein. Er werden daarbij oude fundamen ten en de restanten van een histo rische grafkelder ontdekt. Het Gelders Archief Nieuwe openingstijden vanaf 1 januari 2009 Het Gelders Archief wijzigt met ingang van 1 januari 2009 de openingstijden van de studiezaal op dinsdag tot en met vrijdag. De openingstijden op zaterdag blijven ongewijzigd. De nieuwe openingstijden vanaf 1 januari 2009: dinsdag - vrijdag 10.00 - 17.00 uur Iedere tweede zaterdag van de maand van 9.00 - 17.00 uur In 2008 was de studiezaal op dinsdag tot en met vrijdag geopend vanaf 9.00 uur. Om capaciteit vrij te maken voor digitalisering van archieven en omdat door bezoekers weinig gebruik werd gemaakt van het tijdstip tussen 9.00 - 10.00 uur besloot de directie de openingstijden te herzien. 10 Land van Lochem 2008 nr. 3

Land van Lochem | 2008 | | pagina 10