Van de bestuurstafel Als deze editie van het Land van Lochem u bereikt heerst er binnen ons genootschap een zekere zomerrust. De Veldmaat is tot 1 september voor bezoekers gesloten. Al onze vrijwilligers genieten, voor zover mogelijk, van een welverdiende vakantie. Bepaalde evenementen gaan echter gewoon door en achter de schermen wordt geruisloos doorgewerkt. Ook de schrijvers en de samenstellers (redactie) van dit blad met aansluitend de 20 bezorgers besteden een deel van hun vrije tijd om u weer een lezenswaardige aflevering te bezorgen. Bravo! Jubileum. Het jaar 2008 gaf ons aanleiding terug te kijken op 25 jaar vastlegging van de historie van Lochem. Dat in 1982 het boek "Grepen uit de geschiedenis van Lochem" aanleiding zou worden tot de oprichting van een historische vereniging, was door de initiatiefnemers waarschijnlijk niet voorzien. Na de officiële presen tatie op 22 februari 1983 was tegelijkertijd de belangstelling voor de historie gewekt, wat tot gevolg had dat op 27 april 1983 de Historische Vereniging Lochem - Laren werd opgericht, met jaren later daaraan gekoppeld de stichting Streekmuseum. Veel is er in de afgelopen 25 jaar tot stand gebracht. In 1990 werd ook nog een derde vereniging opgericht onder de naam "Stichting Streekgeschiedenis Lochem en omstreken". Echter alle clubs richtten zich op eenzelfde doel: verzamelen en vastleggen van de historie van Lochem. Dat dit eigenlijk tot een samengaan moest leiden werd al snel duidelijk toen de besturen in overleg traden. Wat wel problemen opleverde was het onderkomen. Verdeeld over drie locaties kon niet economisch worden gewerkt. Nadat de fusie van de drie partijen op 4 maart 2002 een feit was, kwam ook hier een oplossing voor. Spectrum Wonen, in het bezit van een zeer vervallen oude boerderij, bood ons deze locatie, na een grondige renovatie, aan. Dat na al deze ontwikkelingen van een echt jubileum geen sprake kan zijn, zal u duidelijk worden. Het huidige Historisch Genootschap is nog steeds groeiende en ontwikkelt zich op vele terreinen. Uiteraard dank zij alle vrijwillige medewerkers. Dit kan niet genoeg benadrukt worden. Dat was ook de reden dat voorzitter Bert Brand in de algemene ledenvergadering van 22 april jl. naast het memoreren van het 25 jarig bestaan, er aandacht aan besteedde dat sinds de oprichting in 1983 nog steeds een dertigtal leden van het eerste uur ons zijn trouw gebleven waarvan drie leden nog zeer actief. Deze drie, te weten Hanneke Carmiggelt (steun en toeverlaat van de foto- en filmgroep), Dick Kok (bestuurslid, externe contacten en medewerker kruidentuin) en Bertus Frank (acquisitie, publiekscontacten en historische verza meling Veldmaat), werden extra in het zonnetje gezet, waarna de voorzitter hen een boeket bloemen overhan digde. Als vierde werd ook aan Eddy de Deken een boeket aangeboden. In hem, als trouwe bezoeker van ons informatiecentrum en tot voor een jaar bezorger van dit blad, wilde het bestuur alle andere trouwe leden eren. Deze ledenvergadering werd besloten met een dialezing door de heer Gerrit Emsbroek uit Vorden over het voormalige hotel de Konijnenbult en het kasteel, beide in Vorden. Een leuke en interessante afsluiting van deze vergadering. Website Vanaf half augustus is onze "vernieuwde" website te raadplegen. Fokkelien von Meyenfeldt heeft assistentie gekregen van Wout Klein. Ze hebben samen gekozen voor een wat eenvoudiger en gebruiksvriendelijker opzet. De samenstellers zijn heel benieuwd naar uw reacties, die vanaf dat moment welkom zijn op www.hglochem.nl. Het ligt in de bedoeling dat Wout Klein de site gaat bijhouden. Het bestuur is Fokkelien veel dank verschuldigd voor haar bijdrage in de afgelopen jaren, ondanks vaak moeilijke persoonlijke omstan digheden. Bibliotheek Onze bibliothecaris/archivaris Jan de Vries heeft het bestuur verzocht een plaatsvervanger voor hem te zoe ken omdat hij het wat kalmer aan wil gaan doen. Wij kunnen verheugd melden dat wij Eddy ter Braak bereid hebben gevonden zijn plaats in te nemen. Hij zal door Jan worden ingewerkt. Wij bedanken Jan alvast langs deze weg, voor alle tijd die hij heeft gestoken in de totstandkoming van de prima opgezette bibliotheek. Evenementen/Bezoeken Tijdens de Keidagen in mei konden bezoekers mee doen aan een prijsvraag met als onderwerp de historie van Lochem. Winnares werd: Mw. Jannie Wilgenhof. Zij kreeg het boekje "Paasgebruiken" aangeboden. Op 31 mei jl. mochten wij de leden van de cantorij (zangkoor) van de Ned. Hervormde Kerk en op 17 juni jl. de plattelandsvrouwen "Vrouwen van nu" afd. Laren, op de Veldmaat ontvangen. Onder het genot van een kopje koffie werden zij voorgelicht over de activiteiten van het Genootschap waarna ieder de gelegenheid kreeg rond te neuzen in boeken en fotocollecties. Ook hier waren de vrijwillige medewerkers weer paraat. 4 Land van Lochem 2008 nr. 2

Land van Lochem | 2008 | | pagina 4