iïler 2008 van LocheW Er mag dan wel een zekere zomerrust heersen binnen de gelederen van het Historisch Genootschap, zoals u in "Van de bestuurstafel" kunt lezen, dat neemt niet weg dat er thans weer een welgevuld Land van Lochem voor u ligt. Extra dik, extra veel leesplezier! Het gaat goed met ons tijdschrift. Wij van de redactie zijn erg verheugd over de vele bijdragen die de laatste tijd zijn aangeleverd. Boeiende artikelen van niet alleen oude bekenden, maar ook van nieuwe auteurs, die, naar we hopen, nog eens vaker van zich zullen laten horen. In verschillende artikelen wordt aangesloten bij actuele ontwikkelingen en gebeurtenissen in onze regio. Zo vertellen Femia Siero en Sandra Oosterholt over eeuwenoude akten op perkament, de zogenaamde charters, en wel omdat het jaar 2008 voor het Regionaal Archief Zutphen het "charterjaar" is. Wilma Nijenhuis neemt u andermaal mee in de bijzondere wereld van de Lochemse beeldhouwer Willem Berkhemer. Voor zijn prachtige fonteinbeeld wordt op dit moment naar een nieuwe locatie gezocht. Andere, vergeten beelden van Berkhemer zet Wilma Nijenhuis in een nieuw licht. Het kan niet anders dan dat dit artikel met zijn talloze fraaie foto's nieuwe belangstelling zal wekken voor het werk van deze kunstenaar. Ben de Graaf presenteert actuele archeologische vondsten, aangetroffen bij het ontgronden en bouwrijp maken van de Molengronden, een interessante uiteenzetting over relatief recent huishoudelijk afval. Binnen kort wellicht ook weer te bekijken in één van de vitrines in De Veldmaat. Dr. Bert Scova Righini schrijft voor het eerst in het Land van Lochem. Als auteur is hij onder meer bekend van zijn biografie "Een leven in twee vaderlanden" over de Indisch-Nederlandse schrijfster Beb Vuijk. Onlangs verscheen van hem de publicatie "De dagloner in de Achterhoek", een thema dat ook in zijn artikel voor dit Land van Lochem aan de orde komt. Verder kunt u lezen over de excursie naar de Groninger Borgen, de week van de geschiedenis en is er ook nog het tweede deel van de zoektocht naar de tuugkisten in de noordelijke Graafschap, door dr. Everhard Jans. Bijna te veel om op te noemen. Tenslotte willen we u nog een vreugdevolle gebeurtenis melden: ons jongste redactielid, Mariska Haitink is op 13 juni bevallen van een dochtertje, Annemijn Henrike. Mariska en Jaap, van harte geluk gewenst! De redactie 3 Land van Lochem 2008 nr. 2

Land van Lochem | 2008 | | pagina 3