Wandeling over de Lochemseberg Op zondag 20 april a.s. organiseren wij voor onze leden een wandeling over de Lochemseberg. Tieme Bruins, lid van ons genootschap en IVN-gids, zal ons tijdens deze wandeling begeleiden. Er zal aandacht worden besteed aan: het ontstaan van de berg, de berg als voormalig leverancier van zand en klei, de bosbouw en de cultuurhistorische aspecten van het gebied rond de berg. De duur van de wandeling is ca. 2 uur. Halverwege de tocht zorgt het genootschap voor een kopje thee of koffie. Vertrek om 14.00 uur vanaf de openbare parkeerplaats naast Hotel Bon'Aparte op de hoek van de Schoneveldsdijk. Deelname is gratis. Noteer deze datum alvast in uw agenda. Zaterdag 17 mei 2008 organiseert de Werkgroep Genealogie van de Oudheidkundige vereniging "De Elf Marken" te Gorssel al weer haar Veertiende Genealogische dag nu in "Ons Gebouw", Sporkehout 4 te Harfsen. Deze dag begint 's morgens om 10 00 uur en duurt tot ongeveer 16.00 uur Enkele nieuwe standhouders zullen hun collectie laten zien en u komt ook enige vertrouwde gezichten tegen. Al met al zullen zowel voor beginnende genealogen als voor de meer gevorderde genealogen veel nieuwe gegevens te vinden zijn. Wilt u iets meer weten over de bewonersgeschiedenis van bepaalde boerderijen in de gemeenten Lochem of Deventer (Gorssel/Lochem/Bathmen/Diepenveen) dan bent u op de juiste plek, ook kunnen gegevens over de begraafplaatsen in de gemeente Lochem in te zien zijn. Evenals vorig jaar zal er weer één familie centraal staan op deze dag. Dit jaar zal dat de familie Smale zijn. Net als vorig jaar kunt u de hele stamboom van de familie Smale bekijken, en ook zal deze stamboom weer in boekvorm te verkrijgen zijn. Als u wilt kunt u van bepaalde stukken kopieën maken. Het belooft een zeer gezellige en interessante dag te worden. Kom en overtuig u. Meer informatie over de genealogische dag is te vinden op www.deelfmarken.nl Van Winsen, Phot. 5 Land van Lochem 2008 nr. 1

Land van Lochem | 2008 | | pagina 5