Van de Bestuurstafel Bert Brand Nieuwjaarsbijeenkomst Zaterdagmiddag 12 januari jl. was het een gezellige drukte in onze Veldmaat ter gelegenheid van de nieuwjaarsbijeenkomst die voor de eerste keer in ons eigen onderkomen gehouden werd. Het zal zeker niet de laatste keer zijn!! Dankzij de goede organisatie van de evenementencommissie en andere hulp, alsmede het boeiende verhaal van Dinie Hiddink over de gebruiken rond Oud en Nieuw is het een zeer boeiende en ge slaagde middag geworden in een "vol huis". Enquête Om de organisatie binnen ons Genootschap nog meer structuur te geven, is onder de werkgroepen een en quête gehouden. De uitkomst hiervan heeft zeker bruik bare tips opgeleverd en het gebrek aan vrijwillige me dewerkers nog weer eens benadrukt. Binnenkort zullen de deelnemers worden geïnformeerd. Er wordt reeds aan bepaalde veranderingen gewerkt. Gesprek Twee bestuursleden hebben recentelijk een prettig on derhoud gehad met Burgemeester Spekreijse. Aan de orde kwamen o.a. onze nog steeds bestaande plannen voor een streektaalmuseum in het Gemeentehuis, uit gave van een boek over oud plaatsgenoot meester Gerrit Prop, alsmede de financiering van de digitaliseringkosten van de doop-, trouw- en begrafenisboeken van Lochem, aanwezig in het Regionaal Archief te Zutphen. Etalage naar de toekomst Het externe bureau PROCAP, ingeschakeld door de Gemeente, om vervolgonderzoek te doen inzake de herinrichting van het gebied tussen binnenstad en Twentekanaal, heeft zich ook met ons in verbinding gesteld. Wij gaan voor hen uitzoeken hoe het er vroeger in dat gebied heeft uitgezien. Voorstellingen De foto- en filmvertoning in de foyer van de Schouwburg op dinsdag 26 februari jl. heeft tijdens de middag en avondvoorstelling in totaal 250 bezoekers getrokken. Deze voorstelling was gewijd aan de jubileumfeesten in 1933, 1958 en 1983, ter herinnering aan het verlenen van stadsrechten aan Lochem in 1233. Zowel de middag- als avondvoorstelling werd besloten met een voorstelling door de heer Hendrik Weenink uit Barchem. Lezing Ter voorbereiding op de busreis naar de Groninger Borgen op zaterdag 17 mei a.s. is er donderdag 3 april a.s. een lezing door Focko De Zee. Hij zal ook de reis begeleiden. Plaats: Grand café-restaurant "Hoog Langen". Aanvang: 19.30 uur. Toegang gratis. Algemene ledenvergadering Tot slot vestigen wij de aandacht op de jaarlijkse algemene ledenvergadering op dinsdag 22 april a.s. Na de vergadering zal de heer Emsbroek uit Vorden vertellen over de laatste bewoners van Kasteel Vorden, aan de hand van een door hem geschreven boek. De agenda, het jaarverslag over 2007, alsmede de notulen van de vergadering in 2006, zijn apart bijgesloten. Neemt u ze vooral mee bij uw bezoek. 4 De voorzitter tijdens zijn Nieuwjaarstoespraak. Land van Lochem 2008 nr. 1

Land van Lochem | 2008 | | pagina 4