een (proef)ritje in de open sportwagen, raakt haar lange shawl verstrikt in een achterwiel van de auto. Ze werd er door gewurgd en uit de auto geslingerd. Zo kwam aan een heel bijzonder leven een wel heel bijzonder eind. Pim is ook niet oud geworden. Hij overleed in 1932 in Den Haag. Volgens de schrijvers van het boekje over het huis 'De Meeuwen' schijnt hij op zijn sterf bed tegen zijn arts gezegd te hebben: "Ik ben nu 52, maar ik heb voor 104 jaar geleefd. Wat mij betreft kan het nu afgelopen zijn." 'Leef grenzeloos' was het levensmotto van Isadora Duncan. Het zal Pim Noothoven van Goor zeker ook aangesproken hebben. 'Isadora'en 'Pim' na honderd jaar weer samen op 'De Heest'. In het voorjaar van 2007 was er in het museum'Het Valkhof' in Nijmegen een grote expositie over de societyschilder Antoon van Welie. Dit was voor de heer Barendsen van 'De Heest' aanleiding om een succesvole poging te doen om twee van de tentoon gestelde werken van Van Welie, twee pasteltekeningen waarop Isadora en Pim te zien zijn, ten behoeve van een kleine expositie over Isadora en Pim naar 'De Heest' te halen. In 2007 was immers het honderd jaar geleden, dat Isadora en Pim samen in het huis waren geweest. De expositie was bedoeld voor de familie, die elke twee jaar in het huis samenkomt voor een reunie. 24 De pasteltekeningen van Isadora en Pim door Antoon van Welie ter weerszijden van de schoorsteenmantel in de koepelkamer van 'De Heest'. Land van Lochem 2008 nr. 1

Land van Lochem | 2008 | | pagina 24