niet bekend. Enige activiteit is er in de richting van een maskerade wel geweest. W. Heitling vertelt ten minste in zijn artikel 'De Heest: schilderachtig huis met schilderachtige historie' in Archief1978een uit gave van de Oudheidkundige Vereniging De Graaf schap, het volgende: "Een zekere beroemdheid heeft Noothoven van Goor verworven toen hij met pach ters en buurtgenoten het sprookje van de gelaarsde kat ging opvoeren, gezeten in het witte bootj e en drij - vend op de Berkel. Hij viel prompt in het water, maar de mislukte markies van Carabas werd er door de pachters uitgevist. Het witte pak was niet wit meer." In het huis 'De Meeuwen' in Edam werd in de tijd dat hij er woonde (1910 - 1915) veel gefeest, als hij tenminste niet op reis was. De schrijvers van het boekje Het Huis De Meeuwen noteerden hierover: "Menig Edammer zal in eerste instantie, met enig arg waan naar het opvallende gedrag van hun nieuwe stadgenoot hebben gekeken. Maar met zijn charme en vrijgevigheid in de plaatselijke cafés wist hij de vooroordelen snel te doen vergeten. Binnen de kort ste tijd wist hij zijn plek in het sociale leven van Edam te veroveren. Hij gaf ongetwijfeld kleur aan het leven in het Zuiderzeeplaatsje. Aan zijn vele feesten, ver kleedpartijen en andere maskerades aan de Zeevangs zeedijk was het te danken dat het label van 'feestvier der' voorgoed aan zijn naam werd verbonden. Het lijkt alsof hij de aandacht en bewondering van de mensen om hem heen nodig had als ware het een eerste levensbehoefte. Daarbij mag enige vorm van ijdelheid hem niet ontzegd worden. Als hij zich maar even kon profileren stond hij vooraan." Pims vertrek van 'De Heest'. J. Harenberg vermeldde in zijn boekje Kastelen en landhuizen rond Lochem"Het klimaat bezorgde Isadora echter allerlei kwalen en bovendien slonk het banksaldo van de heer Van Goor nogal snel, en zo verdween Isadora uit het Gelderse." Waar hij deze informatie vandaan heeft gehaald, is onbekend. Maar beide feiten blijken dus bijna zeker niet juist te zijn. Isadora heeft Lochem niet verlaten vanwege het kli maat en Pims saldo speelde er geen rol bijAfgezien van het feit, dat Pim in Rusland op Isadora's kosten had geleefd, heeft Pim in zijn leven nooit echt zonder geld gezeten. Bij het opmaken van de huwelijkse voor waarden in 1915 bleek, dat hij op dat moment fl. 146.000,- bezat en verzekerd was van een jaarinko men van fl. 4.925,-. Wat voor die tijd grote bedragen waren. Pim heeft in Isadora's verdere leven, behalve bij het schrijven van haar autobiografie, geen rol meer ge speeld. De laatste woorden, die Isadora Duncan in 1927 in Mijn leven aan Pim besteedde, luidden: "In die tijd componeerde ik het "Moment-Musical" en dit maakte bij de Russen zooveel opgang, dat ik het iederen avond zesmaal moest herhalen. Het "Moment Musical" was de dans van Pim, het "genot van het oogenblik", het "Muzikaal Moment". Ondanks zijn inschrijven in het Larense bevolkings register in 1908 en zijn verbouwingen aan het huis in hetzelfde jaar is Pim daarna niet lang meer op 'De Heest' gebleven. De advertentie uit november 1909 maakt ons wel duidelijk, dat hij toen zelf het huis ook al had verlaten. Waarschijnlijk was hij weer terugge gaan naar Den Haag naar zijn oude vriend Antoon van Welie. In 1910 verscheen hij dus als bewoner van het huis 'De Meeuwen' in Edam, het huis dat eigendom was van Antoon van Welie. Hier heeft hij tot 1915 ge woond. In 1913 koos Pim toch weer voor een vrouw, Gertrude Nelson. Het leidde tot een verslechtering in de verstandhouding tussen Pim en Van WelieIn 1915 verliet Pim het huis en trouwde in Westminster in Engeland met zijn Gertrude, dochter van een Ameri kaanse miljonair. Het zal zijn behoefte aan geld zeker ten goede zijn gekomen, alhoewel vader Nelson zo verstandig was hen op huwelijkse voorwaarden te laten trouwen. Hun beider levenseinde. Isadora is in 1927, in hetzelfde jaar dat haar autobio grafie verscheen, op dramatische wijze om het leven gekomen. Op een avond werd ze getroffen door het prachtige Griekse profiel van een jonge Franse auto verkoper. Ze slaagde er in kennis met hem te maken onder het mom, dat ze de auto, een Amilcar en niet een Bugatti zoals bijna altijd wordt geschreven, wilde kopen. Toen hij haar de volgende dag afhaalde voor 23 Land van Lochem 2008 nr. 1

Land van Lochem | 2008 | | pagina 23