15 Boven. Het villapark Berkeloord, gefotografeerd richting Haitsma Mulierlaan, naar een ansichtkaart uitgegeven door de firma C.W.J. Schepers, Lochem (ansichtkaart collectie auteur). Het betreft één van de vroege ansichtkaarten van het nieuwe villapark Berkeloord. De dubbele villa Haitsma Mulierlaan 17 19, die in 1913 op het open perceel midden op de foto zou verrijzen, is hier nog niet aanwezig. In het verschiet is er nog zicht op de molen van Reudink. Rechts de villa Asenga. Ook Berkeloord was een initiatief van het gezelschap, dat de Nieuweweg, zo'n 25 jaar eerder tot een succes hadden gemaakt. De scheidende burgemeester werd er geëerd met een naar hem vernoemde laan. Over de ansichtkaart is nog een aardig feit te vermelden. Uiterst rechts staat, in de bocht van de weg, een jongen met een bakfiets. Het is blijkbaar een bekende van de afzenders van deze kaart, zo lezen we op de achterzijde. Het opschrift (met schrijffouten) luidt: "Lochem, 14 mei 1913. Waarde broeder en zuster. Daar wij allen nog goed gezond zijn en hopen hetzelve ook van u allen te hooren. Verder laten wij u weten als dat wij verhuis zijn ons adres is nu achterstraat A 903. Deze kaart staat Gerrit op in zijn slagercostuum met de fiets. Verder ook al geen nieuws. Zijt allen van ons Hartelijk gegroet. G. en B. en de kinderen". De kaart is gestuurd naar "Den Heer H.M. Gerritsen, Mr. Schilder, Jonkerstraat, Apeldoorn". Weet u wellicht meer over de afzender en de slagersjongen Gerrit? Rechts. Fotokaart familie Haitsma Mulier (collectie auteur). Op de achterzijde gedateerd en beschreven: "Lochem, 11 juli 1921 Beau Regard. Oom Tjep - Tante Gera, Tjep g. Bea met Gera Haitsma Mulier". De fotograaf was C.J. Horst te Lochem. Land van Lochem 2008 nr. 1

Land van Lochem | 2008 | | pagina 15