Bijnaam onderwerp heeft hij ook in conté getekend (maten zelf kende hij meestal zeer goed. binnen het passe-partout: 40x26.5 cm.). U weet natuurlijk dat het om de situatie van voor 1932 Met vriendelijke groet, gaat. Maar Jacob werkte vaak naar foto's De plekken E.van Barneveld De heer G.J. Arfman wist ons te vertellen dat Jacob Swaters be kend stond als "Pinne" Swaters. Hij staat hier met anderen voor School II. 9 Opname 1919, sloop van de school op 6 juni 1989. V.l.n.r. H.J. Beestman smid, Wessel gemeentearchitect, Thijs Ligtendal schilder, Hissink timmerman, Willem Dijkman schoenmakersknecht, H. Swaters schilder, Pasman knecht, Willem Waander knecht en Willem Dijkman een buurjongen. Noten: 1. Volgens Genlias stierf Frans Wildenberg al in 1937, 29 jaar oud. Zijn beroep was schilder. Zoals een Swaters schoenma ker werd, zo werd een Wildenberg schilder. Ik heb hier nog een tekening van Frans van het huis van mijn grootvader, gezien van uit de Blauwe Torenstraat: rechts nog iets van het pand aan de Walderstraat, in het midden de terug springende gevel van het bijbehorende tweede pand en links een grote schuurdeur, waarschijnlijk van wat ooit de doorrijstal was van Van Gend en Loos. 2. Hoe Jacob in Epe kwam en bij wie, weet ik niet. Wel dat hij in de oorlogsjaren een Joodse onderduiker moet hebben gehad, een vroegere knecht uit de schoenmakerij. Dat zal Salomon Wijler geweest zijn, van beroep bonthandelaar, zoon van Samuel Wijler-Roos en Martha de Groot-Mijers, geboren in Lochem op 15-06-1892, tijdens de oorlog verblijfhoudend in Epe en omgekomen in Auschwitz, op 30-11-1943. Ook zijn vrouw Pauline Vomberg uit Zutphen en twee zusjes, beide geboren in Lochem, stierven in Duitse vernietigingskampen. Land van Lochem 2007 nr. 3

Land van Lochem | 2007 | | pagina 9