Van de Bestuurstafel Veldmaat gesloten Bert Brand Op zaterdag 8 september is in samenwerking met Oudheidkundige Vereniging "De Elf Marken", de Gemeente Lochem en de VVV, de jaarlijks terugkerende Open Monumentendag georganiseerd met als thema "Monumenten van de 20ste Eeuw". Een groot aantal mensen heeft of per auto of per fiets de in een schitterend boekwerkje omschreven route gevolgd, welke uitgezet was in de nieuwe Gemeente Lo chem. In Gorssel kon men ook deelnemen aan een wandeling, waar veel animo voor was. De organisatoren verdienen een dikke pluim. Dag van de Ouderen Zaterdag 22 september werd er weer een beroep gedaan op een aantal vrijwilligers om namens ons deel te nemen aan de Dag van de Ouderen in het Trefpunt in Gorssel. Samen met "De Elf Marken" hadden wij daar een stand en de samenwerking was weer uitstekend. Ontvangst nieuwe leden Omdat na de opening van de Veldmaat in februari 2006 zich een groot aantal nieuwe leden heeft aangemeld, heeft het bestuur besloten deze mensen op een open middag te ontvangen om een kijkje te nemen in onze documentatie- en expositieruimte. Het werd gezellig druk die 29ste september. Onze vrijwillige medewerkers hebben de bezoekers, ongeveer 45 personen, alle facetten laten zien van waar zij mee bezig zijn. Er werd druk gebladerd in de omvangrijke fotocollectie en gesnuffeld in de uitgebreide bibliotheek. Ook werd ons nog historisch materiaal aangeboden. Kortom, men genoot zichtbaar. Boek meester Prop. Het bestuur is benaderd door een gepassioneerde aardrijkskundige die al heel ver is met een boek over het bekende Lochemse schoolhoofd Gerrit Prop. Het boek maakt vooral de grote rol duidelijk die Prop heeft ge speeld op het gebied van atlassen en aardrijkskundige naslagwerken. Het zal u niet verbazen dat wij ons best zullen doen om tot een uitgave te komen. Ook al omdat uw voorzitter jarenlang directeur van de meester G. Propschool is geweest. We houden u op de hoogte. Museum. De toekomst van ons gemeentehuis is nog steeds onzeker, maar dat belet de werkgroep museum niet voort te gaan op de ingeslagen weg; het uitwerken van hun ideeën en het maken van de bijbehorende begroting. Als de ruimte beschikbaar komt, zullen de plannen klaar liggen. Bezoek van de huisbaas. Bezoek van je huisbaas is normaliter niet het vermelden waard. Maar de heer Peter Coburg, sinds enige tijd de nieuwe directeur van Spectrum Wonen heeft een ochtend bij ons doorgebracht en hij heeft zich uitgebreid laten voorlichten en toonde grote belangstelling. Zoals u weet huren wij de Veldmaat van Spectrum Wonen. Een zeer nuttig bezoek. Spek uw clubkas. De actie Spek uw clubkas van de PLUS markt Cornelis heeft onze penningmeester 109,60 opgeleverd. Dat had natuurlijk meer kunnen zijn maar we zijn alle goede gevers uiterst dankbaar. Volgend jaar wellicht weer en wie weet dan nog meer. In verband met de feestdagen is de Veldmaat van 21 december 2007 t/m 7 januari 2008 voor het publiek gesloten. 4 Land van Lochem 2007 nr. 3

Land van Lochem | 2007 | | pagina 4