vrijdag Lochem wlgend=Lanu". 1 februari Deadline kopy Voor u ligt alweer de laatste editie van het Land van Lochem van het jaar 2007. In het vorige Land van Lochem maakten we melding van de schenking van een bijzonder schilderij aan het Historisch Genootschap, met als onderwerp de stadsgracht van Lochem, met het zicht op de brug bij de Kastanjelaan. Van de schilder, Jacob Swaters, was weinig bekend, daarom plaatsten wij een oproep met de vraag of iemand ons meer over deze schilder zou kunnen vertellen. Dit heeft geleid tot een reactie van de kleinzoon van Jacob Swaters, die ons van alles kon vertellen over het leven van zijn grootvader. In het artikel over Jacob Swaters leest u er meer over. Kent u het woord 'kistentuug'? Dat was de benaming voor de nette kleding, oftewel het zondagsgewaad. Het woord dankt zijn naam aan het feit dat men vroeger de (nette) kleding bewaarde in een kledingkist. Dr. Everhard Jans vertelt u erover in zijn artikel over 'tuugkisten en hun gebruik in de noordelijke Graafschap'. Daarnaast is er het derde deel van Gerrit Perfors' uiteenzetting over de Amsense Broeckbeeck en André Reincke heeft het in zijn 'Nieuwtjes over de geschiedenis van Lochem' ditmaal over de lange historie van 'De Luchte', u weet wel, het voormalig etablissement gelegen op de hoek van de Zutphenseweg en de Hessenweg. CeesJan Frank besteedt aandacht aan de Remonstrantse kerk aan de Emmastraat in Lochem. En mocht u nog op zoek zijn naar een geschikt kerstcadeau, kijk dan eens bij de recente publicaties, wie weet staat er iets interessants voor u bij! Tenslotte vragen wij uw aandacht voor de foto in onze rubriek 'Oude beelden'. Rest ons nog u bijzonder prettige feestdagen toe te wensen en voor ieder een gezond en gelukkig 2008! De redactie 3 Land van Lochem 2007 nr. 3

Land van Lochem | 2007 | | pagina 3