Oude beelden De achtergrond van de foto wordt gevormd door de Lochemse Schouwburg in zijn oude vorm. Het grote gezelschap, dat er voor staat, is het eerste Lochemse revuegezelschap. In de jaren twintig werden in Lochem regelmatig revues opgevoerd, die werden geschreven door de heren Bouwmeester (bijgenaamd Bom) en Wagenvoort (bijgenaamd Bras). Deze groep voerde in 1922 de eerste revue op, waarvan de titel was „Altijd doordraaien". Bovenaan onder de lantaarn ziet u de heer J. Lichtendahl (bakker Jan), die er als stadsdichter ook een belangrijk aandeel in had. Onder hem staan de heren J. Kamphuis, B. Postel en Jac. Hiestand. Verder gaan wij zoveel mogelijk de rijen van links naar rechts af, al is dat niet altijd even gemakkelijk. Op de bovenste rij staan: F. Marckelbach, P. Meereboer, T. van Asselt, B. Postel, R. Meenderink, J. de Jonge, W. Meenderink, A. van de Riet, C. Vromen, J. Eertink, A. Jonasse, H. Zonnenberg, G. Bak, Marie van de Riet direct onder haar Minie van de Riet, J.W. Lodeweges jr., C. Horst, G. Wiegers, G. Beeftink, Gu Kat, Griet Kat en W. Lichtendahl. Op de tweede rij: Joh. Bouwmeester (Bom) met krans, M. Hammerman, A. Bannink R. Postel, R. Wie gers, J. Marckelbach, J. Visser, mevrouw Te Hasseloo (tante Wies), B. Zonnenberg, G. (broer) Bannink, L. Horst, J. te Hasseloo, C. Vromen, G. Pieper, J. Meereboer, G.H. (bakker) Derksen, J. Lichtendahl, J. Jonasse, G. Florijn en Gait Wagenvoort (Bras) met krans. Op de volgende rij: knielend kapper Timmerman (grimeur) en zittend: M. Lichtendahl, W. te Hasseloo, G. Hagens, 1. Leverpol, Bannink sr., B. Hagens, A. Jonasse sr. en S. Vromen. Naast S. Vromen knielt de spöl- leman Brinkerink. De vijf spelers onderaan zijn: K. Horst, Liese Kalb (een Oostenrijks meisje), J. Hagens, M. te Hasseloo en J. Lubberdink. De groep telde eenenzestig personen. 28 Bronnen: De foto werd ons geschonken door mevrouw H. Poppens, Lelystad. Gegevens: Lochem in oude ansichten, 5e druk 1994, door W Klomp en J.M. Somer Land van Lochem 2007 nr. 3

Land van Lochem | 2007 | | pagina 28