Frederilte van Uildriles Eddy ter Braak Mejuffrouw urouw i eisen hun plek op en tegelijkertijd wacht de onderge waardeerde binnenstad op de ingrijpende saneringen van de jaren zeventig en tachtig. Het unieke beeldmateriaal is afkomstig van uit de rijke fotocollectie van het Historisch Genootschap Lochem-Laren-Barchem, aangevuld met enkele afbeeldingen uit de collectie van de auteur. Pauline Opmeer, Stedendriehoek. Portret van een eigentijdse regio met een rijk verleden, Zutphen 2007, 128 p. Zie het persbericht elders in dit Land van Lochem. Diverse auteurs, Moderne monumenten in het teken van de 20e eeuw, uitgave ter gelegenheid van Open Monumentendag 2007, gemeente Lochem, zater dag 8 september 2007, 41 p. Deze uitgave kwam tot stand in een samenwer- kingsverband tussen de gemeente Lochem, het His torisch Genootschap Lochem-Laren-Barchem, de Oudheidkundige Vereniging "De Elf Marken" en de VVV-ANWB Lochem. Er zijn twee wandelroutes en twee autoroutes langs een groot aantal monumentale gebouwen uit de eerste helft van de 20ste eeuw in opge nomen. De historische verenigingen uit de gemeente Lochem hebben hiervoor de achtergrondinformatie aangedragen. Als inleiding fungeert het artikel "Tra ditie en vernieuwing. Bouwstijlen en architectuur stromingen in de eerste helft van de 20ste eeuw in de gemeente Lochem", dat, in iets gewijzigde vorm, ook in het vorige Land van Lochem is gepubliceerd. Ons Markenboek. Uitgave van de oudheidkundige vereniging De Elf Marken te Gorssel, 25e jaargang, no.2, mei 2007 en no. 3, augustus 20O7 Het tijdschrift van onze zusterorganisatie bevat weer een gevarieerd aanbod aan lezenswaardige artikelen. Zo vervolgt H.F. Bruil in het mei-nummer zijn verhaal over het openbaar vervoer in vroegere tijden en zijn er twee reacties op het eerder geplaatste artikel over de aardappelmeelfabriek in Eefde. Een langer artikel, van P.G. van Manen, is gewijd aan "Gorssel en de landelijke politiek in de jaren 1845-1851". Onder meer wordt hierin ingegaan op de grondwetswijziging van 1848 en de verkiezingen voor de Tweede Kamer in datzelfde jaar. W. ter Meulen-Breukink belicht vervolgens de geschiedenis van de touwslagerij Steenbergen in Gorssel. Tenslotte is het eerste deel van de oorlogsherinneringen van J. Pasman in Ons Markenboek opgenomen. In no. 3 (augustus 2007) wordt dit verhaal voortgezet. Verder in dit nummer een verslag van de Genealogi sche dag, die op 12 mei in het Richtershuis in Harfsen werd gehouden. Over leven en werk van historicus Jan Harenberg handelt de korte bijdrage van W. ter Meulen-Harkink. Ook is er weer een bijdrage van de werkgroep genealogie over gevelstenen in het werkgebied van De Elf Marken. Het laatste artikel in Ons Markenboek zal voor de lezers van het Land van Lochem bekend zijn. Karl Lusink van de Stichting Aircraft Research Group Achterhoek (ARGA) ver haalt hier van de berging van een Duits j achtvliegtuig (de Me 109G-14/AS) in Eefde in 2002. Het artikel is in 2006 ook in het Land van Lochem geplaatst. 27 Land van Lochem 2007 nr. 3

Land van Lochem | 2007 | | pagina 27