f^Reerink b.v. Rijke geschiedenis van de regio Stedendriehoek, onderwerp van boekuitgave Installatiebedrijf De regio Stedendriehoek (gemeenten Apeldoorn, Brummen, Deventer, Epe, Loehem, Voorst en Zutphen) kent eeuwenoude samenwerkingsverbanden die al dateren van voor de huidige nationale eenheid. In de rijk geïllustreerde uitgave Stedendriehoek. Portret van een eigentijdse regio met een rijk verleden belicht auteur/fotograaf Pauline Opmeer in woord en beeld de gezamenlijke cultuur geschiedenis van het gebied. Het boek verscheen begin november 2007 bij Uitgeversmaatschappij Walburg Pers te Zutphen. Het boek is op initiatief van de regio Stedendriehoek tot stand gekomen. De voorzitter van de regio, ir. A.P. Heidema, licht in zijn voorwoord toe dat het boek geschreven is om het interessante en veel zijdige gebied van de Stedendriehoek een gezicht te geven. Het legt de identiteit van het gebied bloot vanuit een (cultuur)historisch perspectief vanaf de prehistorie tot nu. Aan bod komen het rijke landschap, de religieuze en bestuurlijke achtergronden en de intellectuele ontwikkelingen. Dankzij rivieren, kanalen, beken en sprengen kende het gebied diverse economische hoogtepunten, waarvan de periode van het Hanzeverbond het meest tot de verbeelding spreekt. Minder bekend is dat ook de ijzerfabricage en de papierindustrie er bloeiden. Archeologische vondsten en papiermolens zijn daarvan nog de stille getuigen. Talrijke ruïnes en fraaie verdedigingswerken vormen de restanten van het gevecht om de macht tussen de graven, hertogen en bisschoppen van Gelre en het Sticht. Maar misschien wordt de regio nog wel het meest gekenmerkt door het rijke buitengebied met fraaie IJsselhoeven, lustwarandes, royale buitenplaatsen en fleurige boerenerven. Zij dragen in hoge mate bij aan het goede leven in de Stedendriehoek. Pauline Opmeer combineert haar toegankelijke en vlotte schrijfstijl met aantrekkelijke foto's van de meest opvallende ontwikkelingen in de regio. Daarmee geeft zij toeristen, inwoners en bestuurders een breed en helder perspectief op de identiteit van een uitzonderlijk stukje Nederland. Auteur, fotograaf en architectuurhistorica Pauline Opmeer (1967) specialiseert zich in het vertalen van ideeën en verhalen naar foto's, tekst of een combinatie daarvan. Pauline Opmeer, Stedendriehoek. Portret van een eigentijdse regio met een rijk verleden, Uitgevers maatschappij Walburg Pers, rijk geïllustreerd in kleur, genaaid gebrocheerd. ISBN 978.90.5730.515.3, prijs 22,50 - 128 pagina's. Nadere informatie: Uitgeversmaatschappij Walburg Pers, Inge Pasman, Postbus 4159, 7200 BD Zutphen, telefoon 0575-510522, fax 0575-542289, e-mail publiciteit@walburgpers.nl of Regio Stedendriehoek, Jacqueline van Zwam, telefoon 0570-694291, email j.van.zwam@deventer.nl elektro/datatechniek gas water sanitair lood en zinkwerken centrale verwarming klimaatbeheersing Hanzeweg 1a Postbus 124 7241 AC Lochem T 0573 252425 F 0573 253008 www.reerink-lochem.nl 16 Land van Lochem 2007 nr. 3

Land van Lochem | 2007 | | pagina 16