Aanbieding schilderijen Onze vereniging is een viertal schilderijen rij ker geworden. Henriëtte Marsman heeft bij haar afscheid een schilderij aangeboden van Huize Verwolde, geschilderd door H. van Oortmarssen. Eddy ter Braak, de schrijver van het boekje over Frederike van Uildriks, heeft ons twee schilderijtjes aangeboden, voorstellende de Blauwe Torenstraat en een gezicht op de to ren vanaf de Zuiderwal, beide geschilderd door H. van Oortmarssen. Roelof Wullink, de vormgever van het boekje over Frederike van Uildriks, bood ons een schilderij aan met een gezicht op de brug bij de Kastanjelaan vanaf de plek waar nu het kanon staat. Waarschijnlijk geschilderd door Jac. Swaters. Weet iemand iets van die schilder? Vastlegging van de geschiedenis van Lochem Jaren geleden hadden we de Lochemse filmgroep die ieder jaar een jaaroverzicht maakte van allerlei belang rijke gebeurtenissen in Lochem en dat op "Dag Lochem" vertoonde. Deze films hebben historische waarde. Het lijkt ons een goed idee om met een aantal leden een groep te vormen die Lochemse gebeurtenissen bij toerbeurt met hun digitale camera vastleggen en aan het eind van het jaar een jaaroverzicht presenteren. Kandidaten liefhebbers kunnen zich voor een eerste overleg melden bij Bert Brand, 0573-253395. Evenementencommissie De evenementencommissie heeft een nieuw aanspreekpunt in de persoon van Tine Kampen. Zij is telefonisch bereikbaar op nr. 0573-255896. Clubactie van de Plus supermarkt Onze vereniging gaat meedoen aan de clubactie van de Plus Supermarkt van Cornelis aan de Albert Hanhweg. Bij de boodschappen worden waardebonnen verstrekt die in een bus gedeponeerd kunnen worden voor een vereniging naar keuze, o.a. ook voor het Historisch Genootschap. Op deze wijze kunt u de vereniging van uw keuze steunen. Diverse verenigingen doen mee, dus goed uitkijken dat u de goede bus kiest. Als u er niet vaak komt, de Plus Supermarkt is gevestigd aan de Albert Hahnweg. 5 Land van Lochem 2007 nr. 2

Land van Lochem | 2007 | | pagina 5