Van de Bestuurstafel Bert Brand Afscheid van bestuursleden We hebben met spijt op de laatste jaarvergadering afscheid genomen van Henriëtte Marsman en Marjan Houpt. Henriëtte is jarenlang voorzitter geweest en heeft mede onze vereniging gemaakt tot wat ze nu is, een bloeiend Historisch Genootschap. Marjan was lid van het bestuur en heeft zich o.a. ingezet voor de kruiden tuin bij het bleekhuisje. We hebben onze dank al uitgesproken op de vergadering, maar ook vanaf deze plaats nogmaals heel hartelijk dank voor al het werk dat jullie voor de vereniging verricht hebben. Vragen uit de jaarvergadering In de rondvraag op de jaarvergadering zijn twee vragen gesteld die nadere toelichting vragen. Waar is de fontein van de Cartier van Disselweg? En hoelang moeten we nog tegen de beschamende verpak king van de Lochemse toren aankijken? Onze vertegenwoordigers in de klankbordgroep binnenstad en in de monumentencommissie houden deze zaken nauwlettend in de gaten. Namens het bestuur hebben zij hun verontrusting uitgesproken. Voor wat betreft de fontein, die nu op de begraafplaats staat, is men samen met de gemeentelijke vertegen woordiger naarstig op zoek naar een goede plek. De toren is een financieel verhaal, maar ook daar wordt naar financiële bronnen gezocht om spoedig tot restauratie over te gaan. Monumentendag Op 8 september wordt Open Monumentendag weer gevierd. De gemeente Lochem, het Historisch Genoot schap, de Oudheidkundige Vereniging De Elf Marken en de VVV zijn enthousiast aan de slag gegaan om ook voor de nieuwe gemeente Lochem een goed programma te maken. Het thema is dit jaar "Monumenten uit de twintigste eeuw" en onze vertegenwoordigers hebben ons al verteld dat er weer vele leuke dingen te doen en te beleven zijn. De nadruk zal komen te liggen op de periode van de eerste helft van de 20ste eeuw. Voor Lochem staat het werk van de architect GJ. Postel centraal. Er is een autoroute en een wandelroute die o.a. leidt langs de geopende Synagoge, de moskee, R.K. kerk, de Gudulakerk en de Toren. Ook het Streekmuseum aan de Nijkampsweg (Lammert Roekevisch) is open. Door het dorp Gorssel is een wandelroute met gids uitgezet. Het volledige programma komt u via de pers (Extra) aan de weet. Bovendien zal een boekje verschijnen met veel informatie over de routes en het thema van de Open Monumentendag. Het weekend vrij houden en gaan kijken dus! 4 Land van Lochem 2007 nr. 2

Land van Lochem | 2007 | | pagina 4