Deadun^^Q oktober vrijdag Misschien leest u deze Land van Lochem op een zonnige dag in de tuin of tijdens een regenachtige zondag middag, of wie weet zit u op uw vakantiebestemming en heeft u eindelijk weer eens de tijd om ons blad te lezen. Hoe dan ook, er staan u een aantal interessante artikelen te wachten! Henriëtte Marsman-Slot vertelt ons aan de hand van middeleeuwse teksten over het zgn. 'schouw voeren', inspectie door het waterschapsbestuur over de toestand waarin dijken, watergangen, bermen en alles wat daar zo bij hoort, zich bevinden. Ook hebben wij een aantal leuke tips, mocht u zich vervelen: van 29 juni tot en met 29 augustus aanstaande wordt voor het eerst in de geschiedenis van Paleis Het Loo de Prins Bernhard-kamer opengesteld voor publiek. Daarnaast is er op zaterdag 15 september de Oostgelderse Contactdag voor Genealogie, Boerderij - en Streek geschiedenis in Groenlo. Voor beide evenementen vindt u verderop in dit blad meer informatie. Op 8 september wordt de Open Monumentendag weer gevierd, het thema van de Open Monumentendag 2007 in de gemeente Lochem is de architectuur van de eerste helft van de 20ste eeuw. U kunt zich hiervoor vast inlezen met een uitgebreid artikel van CeesJan Frank over dit onderwerp. Mocht dit allemaal nog niet genoeg zijn, dan hebben we ook nog een 18e-eeuws recept voor Rataffia, een sterke likeur. Wij hopen dat u net zoveel plezier hebt van het maken als het nuttigen van de Rataffia! Wij wensen u een fijne zomer en hopelijk tot ziens op de Open Monumentendag op 8 september! De redactie 3 Land van Lochem 2007 nr. 2

Land van Lochem | 2007 | | pagina 3