Oostgelderse Contactdag 2007 buitenland bijeengebracht. Diverse portretten zijn nooit eerder in het openbaar getoond. Op de bovenverdieping van de tentoonstellingsvleugel is een presentatie ingericht met foto's die koninklijke ouders zélf van hun kinderen hebben gemaakt. Een traditie die ontstaan is toen koningin Wilhelmina haar dochter Juliana ging fotograferen en die tot op de dag van vandaag wordt voortgezet. Paleis Het Loo Nationaal Museum Postadres Koninklijk Park 1, 7315 JA Apeldoorn. Ingang via parkeerplaats Amersfoortseweg, Apeldoorn. Geopend dinsdag t/m zondag en op feestdagen van 10.00-17.00 uur. Gesloten 's maandags, tenzij een feestdag. Nieuwjaarsdag gesloten. Entree 9,00 p.p., 6 t/m 17 jr. 3,00 p.p. Routebeschrijving A1 en A50 afslag Paleis Het Loo en vervolgens ANWB-borden volgen. Navigatieadvies Amersfoortseweg (hoek Zwolseweg) Openbaar vervoer Station Apeldoorn, buslijn 102 en 104, halte Paleis Het Loo; buslijn 5 (Berg en Bos), 10 (Kerschoten) en 96 (Vaassen), halte Gedenknaald. Informatie 055-5772400 of www.paleishetloo.nl Persinformatie PR Marketing, 055-5772459 voor Genealogie, Boerderij- en Streekgeschiedenis Op zaterdag 15 september 2007 wordt voor de 5e keer in Groenlo de Oostgelderse Contactdag voor Genealogie, Boerderij- en Streekgeschiedenis gehouden. De derde zaterdag in september in Groenlo! Traditiegetrouw de dag van de Oostgelderse Contactdag. Op deze Contactdag kunnen mensen die zich bezighouden met genealogie, boerderij- en streekgeschiedenis in Oost-Gelderland zien wat voor informatie op dit gebied allemaal beschikbaar is. Ook kunnen de bezoekers op ongedwongen wijze met elkaar in contact komen om informatie uit te wisselen. In Oost-Gelderland zijn heel vaak familienamen afgeleid van boerderijnamen. Veel onderzoekers willen daarom graag weten of er nog iets terug te vinden is over de boerderij waar hun voorouders hun naam aan ontleenden of waar ze hebben gewoond. Op deze Contactdag wordt daarom speciaal aandacht besteed aan bronnen die iets kunnen vertellen over boerderijen in Oost-Gelderland en hun geschiedenis en alles wat daar verder mee samenhangt. Als standhouders zijn op deze Contactdag aanwezig genealogische verenigingen, oudheidkundige en cultuur-historische verenigingen, musea die zich bezighouden met boerderijgeschiedenis, uitgevers van (streek)geschiedenis, archieven, bibliotheken, aanbieders van genealogische computerprogramma's, an tiquariaten enz. Op deze Contactdag treft u standhouders uit Nederland aan maar ook een aantal uit het Duitse grensgebied. In de voorgaande eeuwen waren er namelijk nogal wat grensoverschrijdende con tacten, ook in familieverband. De Contactdag wordt gehouden in het Cultureel Centrum "De Bron" in Groenlo, de voormalige kerk op de hoek Buitenschans-Ruurloseweg. Bezoekers zijn welkom van 10.00 tot 16.00 uur. De toegang is evenals de vorige keren weer gratis. Deze Contactdag wordt gezamenlijk georganiseerd door de vol gende organisaties: Oostgelderse Stichting voor Genealogie en Boerderijonderzoek (OSGB); Nederlandse Genealogische Vereniging, afdeling Achterhoek en Liemers; Oudheidkundige Vereniging Groenlo; Landeskundliches Institut in Vreden, Duitsland Voor nadere inlichtingen over deze Oostgelderse Contactdag kunt u terecht bij de voorzitter van de Werkgroep Ben Verheij, tel. 0544-462032 (e-mail: btmverheij@planet.nl) of Johan Hiddink, tel. 0318 618618 (e-mail: jenghiddink@hetnet.nl). 13 Land van Lochem 2007 nr. 2

Land van Lochem | 2007 | | pagina 13