Overhandiging boekje Bert Brand Een knusse en gezellige bijeenkomst was het, die woensdagmiddag de 11de april, bij boekhandel Lovink in Lochem. De eigenaar, de heer Boeije Jansen had het in zijn overvolle winkel toch nog klaargespeeld een hoek te reserveren waar zowaar iedereen een plekje vond, want in aanwezigheid van een 25 tal genodigden, waaronder de schrijver de heer E. ter Braak en burgemeester F. Spekreijse, werd het boekwerk, met als titel "Mejuffrouw Frederike van Uildriks - een opmerkelijke vrouw in Lochem rond 1900", ten doop gehouden. De uitgave hiervan werd mogelijk gemaakt door financiële steun van het SNS Fonds Achterhoek-Twente, de gemeente Lochem en het Historisch Genootschap Lochem Laren Barchem. De heer Bert Brand, optredend namens het Historische Genootschap, overhandigde het eerste exemplaar aan de auteur die, na een uiteenzetting over hoe hij er toe is gekomen dit boek samen te stellen, op zijn beurt officieel een exemplaar mocht overhandigen aan burgemeester Frans Spekreijse. De burgemeester zei verheugd te zijn met deze rijkelijk met oude foto's geïllustreerde uitgave, die zijns inziens een prachtig beeld geeft van de geschiedenis van Lochem rond het begin van de 20ste eeuw. Om die reden heeft de gemeente besloten te investeren in de afname van een flink aantal boeken, men denkt hiermee een prachtig relatiegeschenk in huis te hebben. Wil men van de geschiedenis van Lochem rond 1900 een uitstekend beeld krijgen, dan is deze in kleur uitgebrachte uitgave een must, aldus de burgemeester. Tot slot genoten de aanwezigen van een hapje en een drankje en werd er gezellig nog wat nagepraat. Land van Lochem 2007 nr. 2

Land van Lochem | 2007 | | pagina 11