is één bonk weerbarstig elan. Één bonk levensdurf: kenmerk van de jeugd in opgroei en in Turks mar mer uitgehouwen. De suggestie van opbruisende le venslust, van dorst naar kennis stijgt ten top wan neer in het voorjaar de fontein opspuit Fonteinbeeld Berkhemer op de Paasberg als symbool koesteren en bewaren Deze fontein verdient het om op dezelfde plek te blij ven staan en straks in een nieuw bouwplan met nieuwe architectuur geïntegreerd te worden.Als sym bool van 43 jaar middelbaar en hoger onderwijs en haar ontwikkeling op deze plek, aan talrijke recto ren, leraren, leraressen en scholieren die hier op de pauzeplaats zich ontspanden, als achtergrond voor menige diplomafoto en natuurlijk als een eerbetoon aan de beeldhouwer Willem Berkhemer. Geheim achter Berkhemers beelden Berkhemer was zeer productief. In Lochem staan enkele beelden van zijn hand, bijvoorbeeld aan de Zutphenseweg voor de oude begraafplaats en in de gracht aan de Julianaweg. Op De Velhorst, waar hij jaren met zijn vrouw woonde, staan twee beelden van hem. Maar ook elders in het land zijn werken van Berkhemer aangekocht: onder andere het grote beeld van Gerrit Achterberg in Wageningen. Berkhemer was een zeer gerenommeerd kunste naar. Nieuwsgierig geworden? In een volgend Land van Lochem zal ik de zeer interessante levenswandel 9 W. Berkhemer hakt hier de diepte in de onderste schaal uit. Zijn helpers, Mol en Van Reit, bewerken het marmer tot de hoofdvorm van één der andere segmenten. Archief mevr. Moora-Klokgieters Berkhemer legt de laatste hand aan het beeld Archief mevr. A.R. Moora-Klokgieters Land van Lochem 2007 nr. 1

Land van Lochem | 2007 | | pagina 9