Stads- en Streekarchief Zutphen Frederike van Uildriks In een volle, door de zon overgoten kerk genoten de aanwezigen, waaronder burgemeester Spekreijse en echtgenote, van dit bijzondere optreden. Afscheid voorzitter Na vele jaren bestuurswerk neem ik afscheid van onze vereniging als voorzitter. Persoonlijke motieven liggen aan mijn besluit ten grondslag. Laat maar eens een ander de kar trekken. Dat is goed voor de vereniging. Een frisse wind en hopelijk een nieuw elan. Ik heb het met heel veel plezier gedaan en misschien, als ik over een aantal jaren wat minder zal gaan werken dat ik dan wel weer een actieve bijdrage aan het bestuur van de vereniging wil leveren. Nu valt het mij even te zwaar; de jaren gaan tellen. Mijn werk in Doetinchem vereist een volle honderd procent inzet. Uiteraard blijf ik actief binnen de vereniging. Daarvoor is de paleografie mij te lief. Gelooft u mij -leden van onze vereniging - u heeft een geolied bestuur, waarin vriendschap en warmte bijna vanzelfsprekend zijn. Eensgezind, hard werkend, slagvaardig. Vrienden, inderdaad met een hoofdletter. Met name de samenwerking met André wil ik hier apart noemen. Tussen ons tweeën zijn woorden bijna altijd overbodig geweest. Wij begrijpen elkaar zo wel. Hij de financiën, ik het gezicht naar buiten. Wij hebben in al die jaren niet één keer verschil van mening gehad. Zo, dat mocht wel gezegd worden. Beste medebestuurders, hartelijk dank voor jullie steun gedurende de moeilijke tijd, waarvan ik hoop dat die nu echt achter mij ligt en aan alle leden: wees er trots op lid te zijn van de beste vereniging binnen onze gemeente, het Historisch Genootschap Lochem Laren Barchem. Verheugd kunnen wij u mededelen dat op 11 april om 16.00 uur het boek een opmerkelijke eend in de Lochemse bijt rond 1900 geschreven door Eddy ter Braak overhandigd zal worden aan de schrijver en aan de burgemeester van Lochem, de heer F. Spekreijse. Een aantal leden heeft dit boek bij voorinschrijving besteld. Zij kunnen het boek na 11 april op de Veldmaat afhalen tijdens de in dit blad vermelde openingsuren. Intekenaars buiten de gemeente Lochem krijgen het boek toegezonden (vermeerderd met portokosten). De uitgave is mogelijk dank zij sponsoring van het SNS steunfonds voor Twente en de Achterhoek en een bijdrage van de gemeente Lochem. Veel plezier bij het lezen van dit stukje historie uit het Lochem anno 1900. Het Stads- en Streekarchief in Zutphen krijgt een nieuwe, eigentijdse studiezaal. Om dit te realiseren wordt de gehele benedenverdieping verbouwd. De werkzaamheden beginnen in april en nemen minstens twee maanden in beslag. Tijdens de verbouwing blijft het Stads- en Streekarchief zoveel mogelijk open voor het publiek. Er zijn wel een paar beperkingen. Zo is de tijdelijke studiezaal op de eerste verdieping alleen per trap bereikbaar. De mogelijkheid om boeken of documentatie in te zien is beperkt, maar al onze genealogische bronnen zijn voor u beschikbaar. Kijk voor actuele informatie omtrent openingstijden op de website www.streekarchiefzutphen.nl of bel naar telefoonnummer 0575-512157. 5 Land van Lochem 2007 nr. 1

Land van Lochem | 2007 | | pagina 5