vrijdag LocheW -^^olgendeLand^ adlinekopy De Rijks hbs en mms, RSG en later het Staring College aan de dr. Cartier van Disselweg is niet meer. De gangen, vol met pratende, lachende en studerende leerlingen, de lokalen met uitzicht op de bosrand, het kamertje van de conrector en natuurlijk kantine 'De Kuip', het hoort voorgoed tot de herinnerin gen van velen. Gelukkig is het 4 meter hoge fonteinbeeld, dat op het schoolplein stond, gespaard gebleven. In deze Land van Lochem staan we even stil bij de sloop en het fonteinbeeld van Willem Berkhemer. Henriëtte Marsman-Slot stopt met het voorzitterschap van ons genootschap. In 'Van de bestuurstafel' neemt Henriëtte afscheid. De redactie bedankt haar hartelijk voor haar inzet. Dit jaar is het 75 jaar geleden dat een gedeelte van de middeleeuwse vestinggracht van Lochem gedempt werd omdat er plaats gemaakt moest worden voor een verkeersweg, daarom besteedt CeesJan Frank er aandacht aan in 'Hartelijke groeten uit Lochem'. En in alweer het zesde deel van 'Nieuwtjes over de geschiedenis van Lochem' vertelt André Reincke ons ditmaal over de Lochemse predikanten tussen 1611 en 1894. Dat het in 1886 zeer ongebruikelijk was voor vrouwen om zich te verplaatsen per fiets, bewijst Eddy ter Braak. In zijn artikel over 'de fiets', of de vélocipède zoals hij vroeger ook wel werd genoemd, blijkt dat het fietsen een grote rol heeft gespeeld bij de emancipatie van de vrouw. Hij doet dit aan de hand van citaten uit het dagboek van Frederike van Uildriks, een schrijfster die van 1896 tot haar dood in 1919 in Lochem woonde. Een inscriptie in een boom kan grote gevolgen hebben, blijkt uit het artikel 'Thank you! Thank you!' Een Amerikaans echtpaar heeft bij toeval in een beuk op Huize 't Ross in Laren de inscriptie: H. BERNASKI - SOURIS MAN) - CANADA ontdekt. Een bijzondere speurtocht naar het verleden is het gevolg. Voor wie geïnteresseerd is in de toekomst van het Lochemse stad- en raadhuis, geven wij de stand van zaken wat betreft de verrichtingen van het HG en de gemeente. Ook is er een overzicht van recente publicaties over de geschiedenis van onze regio en van de aanwinsten van onze bibliotheek in 2006. Tenslotte vragen wij uw medewerking bij het invullen van de namen op een klassenfoto uit 1934-1935. U ziet, weer een gevarieerd en hopelijk interessante 'Land van Lochem' en wij wensen u veel leesplezier! De redactie 3 Land van Lochem 2007 nr. 1

Land van Lochem | 2007 | | pagina 3