storm een paar kolossale bomen het loodje hadden gelegd. We vreesden dus het ergste. Toch hebben we foto's gemaakt, o.a. van de boom met de andere initialen en van het huis zelf en de omgeving, in de hoop dat bij het zien daarvan bij de heer Bernaski weer herinneringen zouden boven komen. Toch goed nieuws Dat het toch nog goed is gekomen danken wij aan een telefoontje van de eigenaren, die naar aanleiding van ons verhaal enthousiast ge worden, hun terrein nog eens zijn gaan verkennen. En, oh wat leuk, de bewuste boom alsnog hebben gevonden. Dus togen wij opnieuw richting 't Ross. Mevrouw Olthoff ontving ons allervriendelijkst met een kopje koffie en liep daarna samen met ons, begrijpelijk best een beetje trots, richting de betreffende beuk. En, ja hoor....nog voortreffelijk leesbaar openbaarde zich daar, na tweeënzestig jaar de volgende tekst: H. BERNASKI - SOURIS (MAN)- CANADA. De foto's zijn inmiddels richting Canada en uit de correspondentie die daarop volgde onderstaand een kleine bloemlezing. Kleinzoon Tyler Crozier mailde ons: THANK YOU! THANK YOU! Ik kan niet geloven dat het is gelukt. Toen ik de foto 's zag, kreeg ik koude rillingen. Het was heel emo tioneel. Ik kan niet in woorden uit drukken hoe dankbaar we u zijn en wat dit voor ons betekent. Mijn grootvader is nog steeds trots op wat hij, mede voor uw land, heeft gedaan. Veel Canadezen van mijn leeftijd waarderen dat niet genoeg. Misschien dat deze foto's daarbij helpen. Wij zullen dit nooit vergeten. In de komende weken gaan we grootva der bezoeken, hij woont twee uur rijden bij ons vandaan. Hij praat moeilijk maar hopelijk komen bij het zien van de foto's veel herin neringen bij hem boven. Mijn grootvader diende in het First Division Service Corps en kwam met zijn divisie in 1942 aan in Italië en vocht in de frontlinie tot 1945. Hij was chauffeur van een munitietruck en begeleidde grote munitietransporten naar de solda ten aan het front. De beuk links op bovenstaande foto bevat de inscriptie Land van Lochem 2007 nr. 1 13

Land van Lochem | 2007 | | pagina 13