Het stadhuis en het Nedersaksisch Streektaalmuseum Focko De Zee gaan met een voorstel om de biedingen niet te hono reren en beide gebouwen te betrekken in de ontwik keling van de binnenstad en het nieuw te bouwen stadhuis. De raad heeft conform dat voorstel beslist. Gezien onze inspanningen betekende dit dat we een zeer interessant inrichtingsplan voor het stadhuis had den, potentiële toezeg ging voor Europese subsidie, maar geen gebouw. Ondertussen is er toch wat losgewoeld in het Lochemse en daarbui ten. In de eerste plaats vonden sommige Lo- chemers het zo lang zamer tijd worden om zelf initiatieven te ne men als de gemeente toch enige bereidheid vertoonde om het ei gen erfgoed van de hand te doen. Want de verkoop is niet defini tief afgeblazen. Het HG heeft daarom wethouder Bussink aangeboden om kennis te verzamelen over het in standhouden van gebouwen als het stadhuis en het raad huis, inclusief de fi nanciële consequentie en mogelijkheden en de noodzakelijke orga nisatie. Wethouder Bussink heeft dat aanbod dankbaar aanvaard. Dat betekent dat het HG begonnen is met onderzoek naar de instandhoudingsmogelijkheden van Lochems Erfgoed. De eerste inventarisatie laat een niet al te positief beeld zien van de subsidiemogelijkheden. In de tweede plaats heeft het Staringinstituut belang stelling getoond voor het thema en de toe te passen formule. Kortom, het einde van dit verhaal is nog niet in zicht, maar krijgt de komende tijd hopelijk een andere draai dan we een jaar geleden dachten. En dat wilden we u niet onthouden. Het Historisch Genootschap Lochem Laren Bar- chem heeft grote zorgen over de toekomst van het Lochemse stadhuis en raadhuis. Dat betekende dat in november vorig j aar het HG een dringend advies aan de gemeenteraad heeft gegeven om het stadhuis niet te ver kopen en als daartoe wel zou worden besloten, het HG de gelegenheid zou moeten worden gegeven om een bod te doen. De eerste wens werd niet gehonoreerd. Naar de laat ste wens heeft de raad ge luisterd, zodat biedingen op het stadhuis konden worden gedaan. Het HG heeft eerst gepro beerd om dat "alleen" te doen. "Alleen" staat tussen aanhalingstekens omdat zonder forse steun van par ticulieren, bedrijven en "Europa" dat niet mogelijk zou zijn. Uiteindelijk hebben zich twee particulieren opge worpen als potentiële ko pers van het stadhuis en het raadhuis, waarbij het HG dan voor de openbare en een cultureel verantwoorde inrichting zou zorgdragen. Zoals u weet is dat een (het) Nedersaksisch Streek taalmuseum geworden. Bij de biedingen bleek dat de combinatie particulieren /HG de enige partij was die op het stadhuis bood. Het biedingsbedrag voor beide panden, te weten het stadhuis en het raadhuis, bedroeg 1,- rekening houdend met de restauratie kosten van beide panden van minimaal 1.200.000,-. Zowel onder de Lochemse bevolking als bij een nieuw aangetreden college, begin van dit jaar, begon steeds meer de gedachte te groeien dat de raad in november vorig jaar een verkeerde beslissing had genomen. Resultaat was dat B&W van Lochem de gemeente raad in november van dit jaar voorstelde akkoord te 11 Land van Lochem 2007 nr. 1

Land van Lochem | 2007 | | pagina 11