De gehele middag werd gepraat over wat er toen allemaal gebeurd is, maar ook over zaken die ons allen aangaan, zoals de huidige wereldsituatie. Voor alle aanwezigen die dag zijn het onvergetelijke uren geworden. Voor de leden van de ARGA was dit het hoogtepunt van het onderzoek. Om twee mensen op deze manier weer in contact met elkaar te brengen en zodoende iets bij te kunnen dragen aan hun gevoel over hetgeen er destijds allemaal is gebeurd, is een unieke ervaring. En dit is precies datgene waar de ARGA voor staat: Het verhaal achter een vliegtuigcrash onderzoe ken! Dit mag nooit meer worden vergeten Tot slot Inmiddels zijn er door alle gebeurtenissen hechte vriendschappen ontstaan. Toos Haaring heeft samen met haar man Nico reeds meerdere malen Erich Ett en zijn vrouw bezocht op zijn huisadres en ze bellen ook regelmatig met elkaar. Toos en Nico zijn zelfs deze zomer nog op bezoek geweest bij Erich en Rita. De bestuursleden van de ARGA gaan ook regelmatig op bezoek in Duitsland en ook zij hebben zeer vaak telefonisch contact met Erich en zijn vrouw. Ook heeft Erich over zijn oorlogsherinneringen een boek geschreven dat hij opnieuw heeft laten uitbrengenaangevuld met de berging van zijn vliegtuig en alle momenten die hieruit voortkwamen. ARGA Dit artikel is eerder, in twee delen, geplaatst in RESEARCH, Nieuwsbrief van de Stichting Aircraft Research Achterhoek, Jaargang 1, nummer 3 (maart 2005) en nummer 4 (september 2005). De foto's zijn eigendom van ARGA. 28 Bronnen Namentliche Verlustmeldungen voor IV/JG 3, I./JG 1 en II./JG 77. (14/01/1945) Deutsche Dienststelle WASt, Berlijn. Boek: Zutphen in Oorlogstijd, door Jan Kreijenbroek 1994, blz 221. De heer H.J. Regelink, Eefde. De heer Erich Ett Archief ARGA Land van Lochem 2006 nr. 3

Land van Lochem | 2006 | | pagina 28