Toch uitgave van boekje 1 f^Reerink b.v. Installatiebedrijf nieuwe lijnen door de provincie, dorpen en steden breidden zich uit. Het leven van de Gelderlanders kreeg een andere kleur en een an dere vaart. Grote (inter)nationale verschijnselen als crisis, oorlog, wederopbouw en Europese een wording hadden hun invloed in Gelderland. Maar voor de inwo ners waren lokale en regionale ge beurtenissen evenzeer van belang: de komst van een nieuwe fruit veiling, de sluiting van het plaatse lijke ziekenhuis of een dreigende overstroming. Gelderland 1900-2000 is geïllus treerd met ruim vijfhonderd foto's en bevat een dvd met historisch filmmateriaal. Het bijhorende Festival Gelderland 1900-2000 is een initiatief van CODA Apeldoorn, het Gelders Ar chief en het historische bureau Storia, in samenwerking met Gel ders Erfgoed, Biblioservice Gelder land, Muziek Uitleen- en Informatiecentrum, Osmose, de Gelderland Bibliotheek en het Gel ders Genootschap. Het festival wordt gesubsidieerd door de Pro vincie Gelderland, de gemeente Apeldoorn, het Prins Bernhard Cul tuurfonds, de Mondriaanstichting en het VSB fonds. De speciale website voor het pu bliek: www.festival-gelderland.nl. Bron: Website: www.festival- gelderland.nl (persbericht en pre sentatie boek) Frederike van Vifdriks Het boekje over de Lochemse Frederike van Uildriks, voorvechtster van vrouwenemancipatie en vriendin van Aletta Jacobs, wordt gedrukt. We hebben geldelijke mogelijkheden gevonden om in sa menwerking met de heer Jansen van boekhandel Lovink het boekje, dat geschreven en samengesteld is door de heer Ter Braak, in kleurendruk te laten verschijnen. Dank zij de financiële steun kan het boekje voor een zeer acceptabele prijs verkocht worden. We houden u op de hoogte over het moment van ver schijnen. Bert Brand. elektro/datatechniek gas water sanitair lood en zinkwerken centrale verwarming klimaatbeheersing Hanzeweg 1a Postbus 124 7241 AC Lochem T 0573 252425 F 0573 253008 www.reerinklochem.nl 21 Mejuffrouw een opmerfyCijke eend in de Lochemse 6ijt rond 1900 Land van Lochem 2006 nr. 3

Land van Lochem | 2006 | | pagina 21