Hartelijke groeten uit Lochem (10) Nogmaals het Woodbrookershuis in Barchem CeesJan Frank In het Land van Lochem num mer 1 van 2003 presenteerden we al eens een historische an sichtkaart van de slaaphuisjes op het terrein van het Woodbrookers- huis in Barchem. Bij de kaart werd heel in het kort ingegaan op de ge schiedenis van het nieuwe vereni gingscentrum van de Woodbroo- kers-gemeenschap, dat in 1924 of ficieel werd geopend. De Vereeni- ging van Woodbrookers was een voornamelijk protestantse organi satie, die streefde naar het stimu leren van ontmoetingen tussen ge lovigen van alle kerkgenootschap pen en belijdenissen. In het nieuwe complex in Barchem werden daar toe allerlei zomercursussen, con gressen en weekendbijeenkomsten georganiseerd, die doorgaans druk werden bezocht. Het thuisfront werd op de hoogte gehouden over de inspirerende activiteiten door middel van brieven en vooral an sichtkaarten van het verenigings- gebouw, waarvan er door de jaren heen opmerkelijk veel verschillende werden uitgegeven. In de jaren twintig bestond er zelfs een boekje met ansichten van het exterieur en interieur van het hoofdgebouw en de slaaphuisjes, waarin de cursis ten overnachtten. Deze oude kaar ten geven een mooi beeld van de oorspronkelijke toestand van de ge bouwen, want met name het hoofdgebouw is in de loop der ja ren enkele keren vergroot en gere noveerd. In deze aflevering van Hartelijke groeten tonen we u nog enkele bij zondere ansichtkaarten uit de ja ren rond 1930-1935. De geschre ven tekst op één van de kaarten, verstuurd in de zomer van 1936, verhaalt van zomaar een dag van een cursist: Lieve allemaal, Gis teren waren er geen briefkaarten te krijgen en daarom schreef ik niet. 't Bevalt me best hoor. Je be- leeft een heleboel zo op één dag. 's Ochtends een lezing, 's middags vergadering en 's avonds weer le zing. Ik heb langzamerhand al met een massa mensen gesproken. Mor gen is 't weer uit. 'k Zou nog best een paar dagjes hier blijven, want de natuur is hier prachtig en het is zo rustig hier (,..)Gegroet Chris, adres Woodbrookers, Barchem. Via een ander kaartje, op12 augus tus 1931 verstuurd naar mejuf frouw Aagje de Goede, onderwij zeres te Wormerveer, komen we te weten, dat 't midden augustus bitter koud kan zijn in de stenen slaaphuisjes. Haar vriendin Ali schrijft: Wellicht heb je 't al van de anderen gehoord, dat 't noodig is een deken mee te nemen. Er zijn meen ik maar dekens voor 8 per sonen. Als 't zoo koud blijft, zal zeker dubbel aangenaam zijn warm te slapen. Tot zaterdag, be stel maar goed weer. 18 "Hoofdgebouw van terzijde". Poststempel: juli 1936. Geadresseerde: Familie Keizer, 2e Schengstraat 155, Den Haag. Afzender: Chris. Land van Lochem 2006 nr. 3

Land van Lochem | 2006 | | pagina 18