mmm Loche® ;ncle Land van Deadline De zomer van 2006 zal de geschiedenis in gaan als één van de warmste en droogste van de afgelopen honderd jaar. Tijdens het samenstellen en redigeren van dit Land van Lochem beleefde Nederland een ware hittegolf. Desondanks hoopt de redactie dat zij er in is geslaagd weer een boeiende en afwisse lende aflevering van ons tijdschrift te hebben afgeleverd. De bijdragen zijn weer zeer divers. Marjan Houpt doet verslag van de zeer geslaagde bustocht door het prachtige Münsterland, dit voorjaar. Opnieuw wordt één van onze actieve leden wat uitgebreider in het zonnetje gezet. Dit maal is het de beurt aan Wim Neerlaar, nauw betrokken bij de bouw en inrichting van de Veldmaat en drijvende kracht achter de audiovisuele activiteiten van ons Genootschap. In dit nummer komen we ook terug op het artikel over de Buurtschap Langen, dat André Reincke voor de vorige aflevering heeft geschreven, dit naar aanleiding van een reactie van Jan Harenberg op het artikel. Jan de Vries presenteert de nieuwe aanwinsten van de bibliotheek van het Historisch Genootschap. De lange lijst met interessante titels moet voor een ieder een uitnodiging zijn om eens een kijkje te nemen in onze onvolprezen boekencollectie! Bijzonder is de bijdrage van Jan Reudink, die in een persoonlijk verhaal herinneringen oproept aan de Joden vervolging in de Tweede Wereldoorlog, die ook aan Lochem niet voorbijging. Het is het verhaal over de kleine Sonja Meijer, die in 1942, op driejarige leeftijd in Auschwitz werd vermoord. Verder is er aandacht voor een bijna vergeten beroep, dat van de Lochemse paraplumaker Jan Janssen, in 1961 opgetekend door Willy H. Heitling in de Gelders-Overijselse Courant. Natuurlijk zijn ook onze vaste rubrieken weer vertegenwoordigd: de berichten van de bestuurstafel, het 17de deel van Monumenten in Lochem, de Recente publicaties en de ansichtkaartenrubriek Hartelijke groeten uit Lochem, waarin net als in Gaat u een lichtje op, ook een beroep wordt gedaan op uw geheugen. Tenslotte zijn er nog bijdragen van Gerit Perfors, die een bijzondere 17de- eeuwse kaart van de Amsense Broeckbeeck onder de aandacht brengt, en van Jan Klein Egelink, uit wiens nalatenschap we een aantal berichten publiceren uit de Lochemse samenleving van 1891. Tenslotte nog een belangrijk verzoek. De redactie is zoals altijd op zoek naar interessante kopij voor het Land van Lochem. Doet u zelf onderzoek naar de geschiedenis van Lochem en wilt u daar eens verslag van doen? Meldt het ons. Ook tips, opmerkingen en andere reacties horen wij graag van u. Wij wensen u veel leesplezier. De redactie 3 Land van Lochem 2006 nr. 2

Land van Lochem | 2006 | | pagina 3